Cykl podsumowań występów drużyn MKS-u kończymy w zasadzie na zespole, od którego powinniśmy go zacząć. A to dlatego, iż jako jedyny w sezonie 2009/2010 zdobył tytuł mistrzowski.

Problem polega na tym, iż dopiero kilka dni temu pojawiło się oficjalne potwierdzenie tej informacji na stronie internetowej podokręgu Tychy. Z zaprezentowanej tabeli jasno wynika, iż żacy MKS-u okazali się najlepsi. Wcześniej tej pewności nie miał nawet trener Dawid Karlik…

MKS rozegrał 20 spotkań, w czternastu zwyciężył, w trzech zremisował, trzykrotnie przegrywał. Dzięki lepszemu bezpośredniemu bilansowi spotkań z wicemistrzowską Iskrą Pszczyna (także 45 punktów) chłopcy Dawida Karlika wywalczyli tytuł (w gronie 6 drużyn), zdobywając 105 bramek, tracąc 27.  Z Iskrą dwukrotnie zwyciężyli (7:4 i 3:0), tyleż samo razy przegrali (0:3,  2:3). Trzon drużyny stanowili gracze urodzeni w latach 1999, 2000, ale brawa należą się także graczom najmłodszym z roczników 2001, czy 2002, którzy bez kompleksów rywalizowali z często starszymi rywalami.

W tym udanym sezonie młodzi gracze MKS-u, pod egidą „Chorwacji” udanie rywalizowali w turnieju piłkarskim Deichmann Cup, gdzie zajęli piąte miejsce. Więcej szczegółów tej imprezy nie znam, o tym w swoim czasie być może napisze trener Karlik.

[singlepic=6298,360,320]

Młodzi gracze MKS-u w barwach chorwackich, oczywiście wraz z trenerem Karlikiem.

Autorami 105 bramek są:

18 – Grzegorz Szczepanek

15 – Rafał Sieradzki, Rafał Jastrzębski

12 – Jakub Buchała

11 – Karol Nowrocki

8 – Tomasz Noras

3 – Sebastian Czudaj, Damian Pieczka

2 – Bielusiak

1 – Adam Adamus, Karol Lipiński, Szymon Siwek.

+ 3 – walkower.

Trenerowi, całej drużynie gratulujemy dobrych wyników:)