Nadeszła pora na zapowiedź meczu pierwszej kolejki klasy okręgowej w wykonaniu MKS-u Lędziny. MKS wraca do ligowej rywalizacji po …. 258 dniach przerwy (ostatni mecz z Piastem odbył się 09.11.2019 r.) spowodowanej epidemią. Nasza drużyna rozgrywki sezonu 2020/2021 zainauguruje wyjazdowym spotkaniem z drużyną LKS-u Sokół Wola, mecz rozpocznie się w sobotę (tj. 25.07.) o godzinie 17:00. Sympatyków lędzińskiej piłki oraz zainteresowanych zapraszamy na stadion przy ul. Pszczyńskiej 7.  

Nasz sobotni rywal szybko wrócił do przygotowań po zluzowaniu części obostrzeń związanych z pandemią i nie próżnował rozgrywając sporo gier kontrolnych przed startem rozgrywek (Wykaz ostatnich sparingów; Sokół Wola 1:3 Górnik Brzeszcze, Polonia Międzyrzecze 0:4 Sokół Wola,  Sokół Wola 2:3 ZET Tychy). Tradycyjnie przed startem rozgrywek każdy klub szuka wzmocnień, w tym aspekcie nasi rywale również mają się czym pochwalić, a przyglądając się klubowej stronie LKS-u nie sposób nie zauważyć goli strzelanych przez nowe nabytki i ich udziału w grze całego zespołu, co z pewnością pomoże im w walce o punkty w nadchodzącym sezonie. Pełny wykaz transferów w zespołach okręgówki zamieścimy tuż przed weekendem, aby uzyskać jak najwięcej danych, na razie szczegóły dotyczące Sokoła:

Transfery sezon 2020/2021:

Przybyli:

 • Grzegorz Kuźnik (LKS Brzeźce => LKS Sokół Wola)
 • Jakub Szmidt (KS Piast Bieruń Nowy => LKS Sokół Wola)
 • Michał Bała (GKS Futsal Tychy => LKS Sokół Wola)
 • Dawid Kaczmarczyk (Bronowianka Kraków => LKS Sokół Wola)
 • Miłosz Janosz (Juniorzy LKS Sokół Wola)
 • Arkadiusz Wróbel (Juniorzy LKS Sokół Wola)
 • Patryk Żakieta (Juniorzy LKS Sokół Wola)
 • Wojciech Stawowy (Juniorzy LKS Sokół Wola)

Odeszli:

 • Piotr Bula (LKS Sokół Wola => GTS Bojszowy)
  Przemysław Wyrobek (LKS Sokół Wola => LKS Rudołtowice-Ćwiklice)
  Jakub Krawczyk (LKS Sokół Wola => Iskra Pszczyna)
  Mateusz Michalski (LKS Sokół Wola => Spójnia Landek)
  Mikołaj Nowak (LKS Sokół Wola => Śląsk Świętochłowice)

Warto dodać, że ostatnie starcie obu drużyn w meczach o punkty zakończyło się bezbramkowym remisem (7 kolejka, sezon 2019/2020) natomiast w inaugurującym zeszły sezon spotkaniu w I rundzie Pucharu Polski Podokręgu Tyskiego MKS Lędziny wygrał 2:1 (po golach Malickiego i Kostrzewy) zapewniając sobie udział w kolejnej rundzie. Ciekawie zapowiada się zarówno pierwsza kolejka Klasy Okręgowej, jak i całe rozgrywki – rozgrywane w nietypowej formule (z podziałem na grupy). My liczymy nie tylko  na zwycięski powrót naszej drużyny z 3 punktami w kieszeni, ale i na ciekawy, dobry sezon. Wkraczamy w niego ze sporymi nadziejami, wszak stabilizacja kadry, którą poznali Państwo w zeszłym tygodniu, powinna być dużym atutem. Jak będzie?

Okaże się już 25 lipca, zapraszamy do śledzenia wyników i kibicowania.