Ligowe rozgrywki sezonu 2016/2017 osiągnęły półmetek. W spotkaniu wyznaczającym ścisły środek rundy jesiennej MKS zmierzy się w Jastrzębiu-Zdroju z Granicą Ruptawa (boisko przy ul. Libowiec). Klub, którego aktualnie Prezesem jest Adam Nowak, został założony w 1949 r.

Zespół trenera Adama Śmigielskiego w IV lidze występuje drugi sezon, po awansie z z grupy III klasy okręgowej (w czwartym roku występów na tym szczeblu), jaki stał się udziałem piłkarzy z dzielnicy Libowiec w sezonie 2014/2015 (70 punktów w rozgrywkach, I miejsce z przewagą 12 punktów nad Rafako Racibórz). Najbliższy rywal MKS w debiutanckim sezonie w IV lidze był ekipą środka tabeli, a doskonale obrazujący ten fakt bilans 40 punktów (po 10 wygranych, remisów i przegranych, bramki 46-45) pozwolił zająć niezłe 8 miejsce.

Lędzinianie po efektownej wygranej nad Concordią, marzą o tym by zadomowić się w górnej części tabeli, a do tego, przed spotkaniami z zespołami ze ścisłej czołówki tabeli, tj. GKS Radziechowy-Wieprz i Polonią Łaziska Górne, punkty zdobyte na Libowcu będą konieczne. Wierzymy, iż pomimo problemów kadrowych o których mowa powyżej, zespół jest w stanie osiągnąć swój cel. Piłkarze Granicy jak dotąd zgromadzili na swoim koncie 10 punktów (za 3 zwycięstwa, w tym efektowne 5:0 z LKS Bełk, 1 remis, 4 porażki).

W zespołach Granicy i MKS żaden z piłkarzy nie pauzuje za kartki w 9 kolejce spotkań. W MKS-ie zabraknie kontuzjowanego Stworzyjana, który doznał urazu kolana na czwartkowym treningu. To nie jedyny kontuzjowany zawodnik, w spotkaniu rezerw w minioną niedzielę kontuzji doznał także Wojtek Dolina. Obu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i tego, by pierwsze niekorzystne diagnozy, nie znalazły swojego potwierdzenia.

Spotkanie poprowadzą: Tomasz Wajda (jako główny), Sławomir Kowalewski, Wiktor Urbańczyk (Żywiec).