Nadszedł ten wyjątkowy dzień! W dniu jutrzejszym (02.09.) o godzinie 17.00 MKS po ponad po 12 latach ponownie stanie do ligowej rywalizacji z GTS Bojszowy, w ramach 7 kolejki rozgrywek w grupie 5 klasy okręgowej! Serdecznie zapraszamy tym bardziej, iż będzie to pojedynek dwóch aktualnie najlepszych zespołów podgrupy II. Zespołów niepokonanych, ale i prezentujących ofensywny i widowiskowy futbol. Choć prognozy pogody nie są szczególnie optymistyczne (w zakresie temperatury, bowiem opady mają ustępować), to wierzymy iż piłkarze swoją grą rozgrzeją publiczność do czerwoności.

Tak prezentuje się historia pojedynków klubów z Lędzin i Bojszów (obecnie MKS i GTS, wcześniej „Górnik” oraz „Dąb”) w ostatnim 30-leciu:

Sezon 1991/1992 – klasa okręgowa

Lędziny-Bojszowy 4:4
Bojszowy-Lędziny 1:1

Sezon 1993/1994 – liga śląska:

Lędziny-Bojszowy 2:1
Bojszowy-Lędziny 0:4

Sezon 2005/2006 – liga okręgowa:

Lędziny-Bojszowy 0:0
Bojszowy-Lędziny 4:1

Sezon 2006/2007 – liga okręgowa:

Bojszowy-Lędziny 3:1
Lędziny-Bojszowy 3:0

Sezon 2007/2008 – liga okręgowa:

Lędziny-Bojszowy 2:2
Bojszowy-Lędziny 2:0

Bojszowianie w bieżącym sezonie na swoim koncie zgromadzili jak do tej pory 14 punktów, za 4 wygrane i 2 remisy (bramki 15-7), co jak na beniaminka jest rezultatem znakomitym. W miniony weekend rozbili beniaminka z Kaniowa 6:1, uzyskując analogiczny rezultat jak MKS w meczu w Pisarzowicach.

GTS grał w składzie:

 • Oleksy Krzysztof
 • Bednarczyk Rafał
 • Kolmohortsev Kyrylo Żółta kartka
 • Żołneczko Kamil Zmiana
 • (60′ Zmiana Stalmach Mateusz )
 • Honc Nikodem
 • Migdał Grzegorz Gol Gol
 • Bula Piotr Zmiana
 • (70′ Zmiana Laby Wojciech )
 • Kotyrba Łukasz Zmiana Gol Gol
 • (76′ Zmiana Wróbel Michał )
 • Natkaniec Paweł Zmiana
 • (67′ Zmiana Ulczak Bartłomiej )
 • Savelenko Pablo
 • Wróbel Mateusz Zmiana
 • (44′ Zmiana Dudek Mateusz Gol Gol Żółta kartka).

Przypomnijmy, iż przed sezonem 2020/2021 zespół GTS-u wzmocnili: Rafał Bednarczyk (LKS Jawiszowice), Piotr Bula (Sokół Wola), Mateusz Kubica (GKS Tychy), Grzegorz Migdał (LKS Gorzów), Kyrylo Kolmohortsev (2 liga ukraińska), Dawid Weintritt (wolny zawodnik).

MKS prowadzi w tabeli z kompletem 18 punktów i bilansem bramkowym 36-4. Przekonamy się, czy czołowi strzelcy obu zespołów poprawią swój dorobek – liderem klasyfikacji strzelców w podgrupie II jest Mateusz Śliwa – 11 goli, 7 trafień ma na swoim koncie Grzegorz Kostrzewa, a 6 Piotr Olszowski. W GTS czterokrotnie do siatki trafiali Mateusz Dudek i Grzegorz Migdał, a trzykrotnie Mateusz Wróbel.

W przerwie meczu odbędzie się konkurs wykonywania rzutów karnych, a w nim przewidziano dla uczestników nagrody – podobnie jak to było w meczu z Piastem.

Serdecznie zapraszamy!