W sobotę 10 listopada o 13.30 MKS rozegra spotkanie 16 kolejki (pierwszej rewanżowej) o mistrzostwo katowickiej klasy okręgowej gr.I, tym razem rywalem MKS-u będzie dobrze dobrze spisujący sie w tym sezonie Piast Leszczyny. Zespół Piasta mimo, że dwa ostatnie spotkania przegrał (0:5 z Bojszowami i 1:2 z Mikołowem) to poza tym prezentuje sie dobrze, zwłaszcza w spotkaniach u siebie, gdzie potrafił rozbić Bełk, czy Iskrę 6:1.

Zajmuje obecnie 5 miejsce tabeli, mając na koncie 3 punkty więcej niż MKS, który w ostatnich dwóch kolejkach zaprezentował się słabo, zwłaszcza w defensywie. Jednak przy uporządkowaniu gry w tyłach można w Leszczynach powalczyć co najmniej o punkt, do skladu wraca Sławek Magiera, co powinno wzmocnić siłę ognia naszego zespołu. W pierwszym meczu sezonu w meczu tych zespołów padł remis 1:1, a gole zdobywali wtedy Gołaś oraz Piontek. W tabeli zrobiło sie ponownie ciasno i każdy punkt może byc cenny. Aby spokojnie można było przepracować zimowy okres przygotowawczy i spędzić go w dobrych nastrojach warto w ostatnich kolejkach wywalczyc jakies punkty, na co pierwsza okazja nadarza się w Leszczynach.