W sobotnie (26.08.) popołudnie (godzina 17.00) zapraszamy na spotkanie 3 kolejki HAIZ IV ligi pomiędzy MKS Lędziny oraz Unią Racibórz, które będzie jednocześnie jednym z punktów festynu organizowanego przez  Bar Pergola na basenie. Szczegóły imprezy na załączonym plakacie.

A wracając do samego spotkania? MKS pozostaje bez punktów na koncie, dlaczego trzeba poszukiwać ich w każdym spotkaniu. Także i w meczu z Unią, która choć w pierwszej kolejce poległa w Wilczej, to w drugiej rozprawiła się z GKS Radziechowy-Wieprz, zwyciężając 3:2. Dodatkowo, w dniu wczorajszym raciborzanie awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz zwyciężając 2:0 LKS Krzyżanowice. Unia to zespół, który po bardzo dobrej rundzie wiosennej dodatkowo został wzmocniony 6 piłkarzami:

Grzegorz Górka i Dominik Bartoszewicz (Concordia Knurów), Łukasz Zapotoczny, Dominik Czerepak (Włokniarz Kietrz), Kamil Łątkowski (Górnik Zabrze), Aleksander Pluta (Forteca Świerklany).

Jeśli dodamy do tego niezwykle skutecznego wiosną Mateusza Kocota (autora trzech goli w czerwcowym meczu obu zespołów, przegranego przez MKS 1:4), doświadczonych Kapinosa, czy Woniakowskiego to mamy obraz silnego i poukładanego zespołu, który zawita na Stadionową. I choć wiele przeważa za Unią, to kibice MKS wierzą, iż na boisko wyjdzie MKS silny, ambitny i grający z wiarą w sukces. I tego oczekujemy, a boisko zweryfikuje piłkarskie umiejętności

Skład Unii w meczu z GKS Radziechowy-Wieprz:

KS Unia Racibórz: Kuchta – Czerepak, Pientka, Mizia, Ploch – Kapinos (Durda 90′), Remień, Zapotoczny, Prusicki (Chałupiński 85′) – Woniakowski (Trzeciak 82′), Kocot (Plewa 80′).

Spotkanie poprowadzi: Sebastian Szczotka (Cisiec), asystenci: Mateusz Szczepańczyk, Jakub Borkowski.

Serdecznie zapraszamy na Stadionową 1!