Bohaterami dzisiejszego spotkania z beniaminkiem z Wilczej byli Mariusz Masternak oraz Antoni Turczyński. „Masta” grał bezbłędnie w defensywie, do tego dołożył skuteczność pod bramką rywala i pewność egzekwowania jedenastki. Z kolei, Antek zdobył ważną wyrównującą bramkę oraz wywalczył pieczętujący zwycięstwo rzut karny.

I choć MKS od początku spotkania narzucił warunki gry, to na gola trzeba było poczekać. Po 5 minutach Stworzyjan nie trafił do siatki po podaniu Turczyńskiego, Czupryna huknął z 30 m w poprzeczkę, Turczyński nie trafił z 16 m w dobrej sytuacji, a Frąckowiak nie wykorzystał złego wybicia piłki przez Matrasa, nie dogrywając w pole karne do Śliwy. Dopiero po sygnale ostrzegawczym ze strony gości i golu z rzutu karnego Gajewskiego, MKS zdołał odwrócić losy spotkania.

Tak padały bramki:

0:1 Gajewski 25 min., rzut karny po faulu Uniejewskiego na Mnochym na granicy pola karnego,

1:1 Turczyński 30 min., po dośrodkowaniu Frąckowiaka, wykorzystaniu błędy defensywy gości i zbyt krótkim zagraniu obrońcy do bramkarza,

2:1 Masternak 44 min. – głową po dośrodkowaniu Stworzyjana z rzutu rożnego,

3:1 Masternak 676 min, rzut karny, po faulu Matrasa na Turczyńskim, ktory wyłuskał piłkę przy linii końcowej boiska.

W zasadzie do końca spotkania MKS kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, kilkakrotnie wychodząc z kontrami których nie udało się sfinalizować. Goście stwarzali zagrożenie głownie po stałych fragmentach gry. MKS rozegrał jednak dziś dobre spotkanie odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, Masternak, Uniejewski, Duda, Karlik, Czupryna (Wilczkiewicz 90), Śliwa, Stworzyjan (Malik 65), Frąckowiak (Kozok 89), Turczyński (Sosnowski 77).

Wilki: Matras – Rajca, Leszczyński, Saborowski (Gierczak 65), Steuer, Kaczmarek, Gajewski, Tabiś (Kravtivs 55), Mnochy (Kopczyński), Sewerin, Żyrkowski.

żółte kartki: Duda, Uniejewski (MKS)

Sędziował: Szymanek (Katowice)

W innych meczach:

Beskid – Podbeskidzie II 1:0 (0:0) Małyjurek 89

Concordia-Drzewiarz 0:3 (0:2) Kuder 7, Gajda 43, Romanowicz 76

Granica – Czaniec 1:3 (0:2) Adamczyk 64′ (k.) – Wilczek 14, Jurczak 45, Nazdryn-Płatnicki 74

GKS Radziechowy-Wieprz – Gwarek 0:1 (0:1) Boczar 28

Orzeł – Unia 0:3 (0:1) Barcal 15, Kapinos 75, Remień 90

Polonia – Krupiński 3:1 (2:1) Korcz 35, Mazurek 37, Gielza 89 – Gajek 41

Spójnia – Iskra 0:0

Szczakowianka – Bełk 1:3 (0:1) Leda 50 – Wybierek 45 (k.), Spórna 69, Olczak 80