W sobotnie świąteczne przedpołudnie (od godz. 11.00) MKS rywalizować będzie w Rudzie Śląskiej Kochłowicach przy ul. Tunkla 12 z miejscową Uranią.

Przed zespołem Sebastiana Idczaka trudne zadanie, które polega na próbie odniesienia zwycięstwa na boisku rywala. Ta stuka nie udała się jeszcze w bieżących rozgrywkach żadnej z drużyn, w tym LKS-owi Bełk (1:1), czy Energetykowi II Rybnik (4:4). Piłkarze Uranii imponują skutecznością oraz grą na własnym boisku i w takiej sytuacji remis nie byłby zapewne złym wynikiem. Problemem jest to, iż ewentualny remis pozwoliłby LKS-owi uciec nam na odległość trzech punktów, a Energetykowi – być może w razie ewentualnej wygranej w Bieruniu Nowym – zrównać się z MKS-em w tabeli. Dlatego, pomimo skali trudności, warto podjąć wyzwanie. Wierzymy, że Święta Wielkanocne w rodzinie MKS-u mogą być radosne.

Spotkanie poprowadzi Marcin Bielawski z Katowic.

Szczegółową relację z meczu będzie można znaleźć na www.sportowasilesia.com