Przedostatnia, tj. 29, kolejka rozgrywek w grupie I katowickiej klasy okręgowej rozpoczęła się w dniu wczorajszym, kiedy to na boisku Podlesianki występujący formalnie jako gospodarz MK Górnik Katowice niespodziewanie zwyciężył zespół z Podlesia 3:2 (bramki Kamiński 2, Sosnowski – Zając, Kut). W ramach tejże serii spotkań pewny awansu MKS spotka się na boisku Rapid z wciąż drżącą o utrzymanie Spartą Katowice.

Mimo, że serca kibiców MKS nie będą drżały już tak mocno z nerwów, to spotkanie zapowiada się ciekawie. Sparta, która potrzebuje każdego punktu w walce o utrzymanie, której nie pomaga fakt, iż – jak co roku w zasadzie – do końca rozgrywek nie wiadomo ile zespołów pożegna się z ligą. Lędzinianie grający w składzie (bez kontuzjowanych Matyska, Karlika) zbliżonym do optymalnego zapowiadają walkę o kolejne trzy punkty, poprawienie dorobku punktowego i bramkowego.

Każdy taki mecz zagrany bez presji, może być cenną lekcją dla wszystkich zawodników, a zwłaszcza tych którzy na początku sierpnia zaczną rywalizację w IV lidze.

Początek spotkania na boisku Rapid przy ul. Grażyńskiego w sobotę, 4 czerwca o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie poprowadzi Kamil Budny z Sosnowca.

Zachęcamy także do wizyty na stadnie MKS-u w niedzielę o godzinie 11.00, kiedy to juniorzy MKS-u podejmować będą Rekord Bielsko-Biała.