Sobotnim (tj. 7 listopada) pojedynkiem ze Spartą Katowice (zaplanowanym na godzinę 13.00) MKS Lędziny zakończy tegoroczne występy na własnym boisku, rywalizując w ramach 14 już kolejki rozgrywek. W 15 kolejce (14 listopada) MKS zmierzy się jeszcze z Ogrodnikiem w Cielmicach, a piłkarze klas okręgowych udają się wtedy na długi zimowy odpoczynek.

Ostatnie spotkania dla MKS-u nie okazały się pomyślne. Dwie porażki, z LKS Łąka i z Wyzwoleniem w Chorzowie, a także wcześniejszy remis w Imielinie sprawiły, że z 5-punktowej przewagi zbudowanej nad rywalami pozostały już tylko wspomnienia. Mało kto chyba przypuszczał, że z trzech ostatnich pojedynków wyjdziemy zaledwie z jednym punktem, ja osobiście liczyłem na 4-6 punktów w wariancie umiarkowanym… Optymizmu nie budzi także sytuacja kadrowa, bowiem w najbliższej kolejce z powodu 4 żółtych kartek nie zagrają Kamil Uniejewski i Damian Sitek. Kadra zespołu mocno się zawężyła, w porównaniu do początku rundy, i niewątpliwie priorytetem w trakcie przerwy zimowej będzie jej poszerzenie. Nie ulega wątpliwości, że walka o najwyższe cele – a z takich nikt nie zamierza rezygnować –  może odbywać się tylko przy szerokiej i wyrównanej kadrze. Tylko rywalizacja całej drużyny może bowiem przynieść pozytywne efekty. I choć prawię w tym momencie banały, to kolejny finisz rundy, na którym borykamy się z podobnymi problemami…. Pocieszeniem jest fakt, iż w zespole trenera Sebastiana Gzyla zabraknie ważnego elementu drużyny, napastnika Roberta Kamińskiego, który w ostatnim spotkaniu katowiczan (zwycięskim 2:1 z Unią Bieruń Stary) ukarany został czerwoną kartką. Najbliższy rywal MKS-u, w ostatnich spotkaniach prezentuje się solidnie, zwłaszcza w pojedynkach z czołówką tabeli. Katowiczanie potrafili urwać punkty Rozwojowi II i Podlesiance, by przegrać np. z Górnikiem 09. Praca trenera Gzyla procentuje i dorobek 12 punktów, oraz także 12 miejsce w tabeli chyba jednak nie do końca odzwierciedlają potencjał zespołu. Ale o jego faktycznej sile, przekonamy się w sobotę odwiedzając ulicę Stadionową. Zapraszamy już dziś!

Spotkanie jako główny arbiter poprowadzi Pan Patryk Żmija.

W najbliższy weekend ważne spotkania rozegra także lędzińska młodzież:

  • juniorzy: Krupiński – MKS (niedziela, 8 listopada, godzina 11.00),
  • młodziki: MKS – Leśnik Kobiór (niedziela, 8 listopada, godzina 11.00),
  • trampkarze: Polonia Łaziska Górne – MKS (sobota, 7 listopada, godzina 11.00).