Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy kiedykolwiek rywalizowaliśmy już ze Strażakiem Mikołów o ligowe punkty. Wiem jednak, że w sobotnim spotkaniu (początek o godzinie 16.30) z beniaminkiem klasy okręgowej należy oczekiwać trudnego sprawdzianu.

Zespół Strażaka, prowadzony przez trenera Roberta Gąsiora, w dotychczasowych 7 spotkaniach odnotował trzy wygrane (4:2 z Gaszowicami, 2:1 w Orzeszu, 3:2 z Jednością), dwa remisy (0:0 z Sokołem Wola oraz 2:2 z Rymerem) oraz dwie porażki (0:1 z GKS II Tychy oraz 2:5 z Energetykiem II). Warto odnotować, że rywale na wyjazdach nie doznali jeszcze porażki, co świadczy o słuszności tezy postawionej na wstępie. Gracze Strażaka zapewne będą chcieli także zrehabilitować za porażkę sprzed tygodnia z rozpędzonym Energetykiem. W zespole gości można zobaczyć kilku zawodników, kiedyś zawodników klubów rudzkich (Urania, Grunwald), m.in. Adriana Kudełko, Michała Zięcika, czy Alberta Bujnego. Linią defensywną kieruje doświadczony Damian Stemplewski.

Dotychczas zespół gości zdobył 13 goli w sezonie, a ich autorami byli: 3 – Michał Czyż, 3 – Adrian Kudełko, 2 – Damian Stemplewski, 2 – Szymon Tabacki, 1 – Wojciech Turek, 1 – Michał Zięcik, 1 – Albert Bujny.

A lędzińscy kibice nadal liczą na przełamanie ostatniej passy oraz niemocy strzeleckiej, która przeszkadza nam w odnoszeniu zwycięstw. Po remisie z Uranią liczymy na dobry występ w meczu u siebie. Nie można sobie pozwolić na regularne straty punktów na własnym boisku. Następnie, trzeba będzie zacząć zdobyć więcej punktów na wyjazdach. Bezpośredni rywale z czołówki nie będą zawsze tracić punktów, jak to było w minionej kolejce.

Spotkanie poprowadzi arbiter z Sosnowca – Mariusz Wachowicz.

W niedzielę 22 września o godzinie 11.00 na swoim boisku zagrają juniorzy, którzy podejmować będą ZET Tychy. Długą przerwę w występach mają za to trampkarze starsi, którzy na boisko wybiegną dopiero 4 października, czego przyczyną jest wycofanie się aż trzech zespołów z rozgrywek TS2. Rozgrywki rozpoczną za to trampkarze młodsi, którzy w sobotę o godzinie 11.00 zagrają w Tychach z MOSM II.