Stało się! MKS Lędziny, jeśli chodzi o aspekt sportowy, obronił się znakomicie i zwyciężając w sobotnim (18.06.) meczu 1:0 (0:0) Pasjonata Dankowice, wyprzedził w tabeli grupy 5 klasy okręgowej drużynę GLKS Wilkowice i zajął I miejsce w grupie tysko-bielskiej w sezonie 2021/2022.

Minione kilka dni – i sam dzisiejszy mecz – to była ciągła jazda pod górkę. Najpierw kartki wykluczające z gry Darka Zygmę, Grzegorza Kostrzewę i Mateusza Śliwę w czasie meczu z BTS Rekord II. Podobna kara dla trenera Adriana Napierały, który dyrygował dziś z zespołem z trybun. Absencja Kamila Ingrama. Następnie, uraz Łukasza Gardawskiego, który prawie wykluczył go z dzisiejszego meczu. Prawie na szczęście robi różnicę, bowiem Łukasz nie tylko wyszedł na mecz, ale i wytrzymał pełne 90 minut. W trakcie meczu nie było łatwiej. Najpierw ogromna nieskuteczność naszych piłkarzy. Bramkarz Pasjonata Dominik Kraus solidnie pracował na swój ….pomnik w Wilkowicach, broniąc przez cały mecz strzały i stopując wszelkie szarże głównie aktywnych Mateusza Wójcika, Sebastiana Rzepy, czy Volodymira Varvarynetsa. Nieprawdopodobne było wyjęcie strzału wspomnianego Rzepy z 25m. Jakby tego było mało, celowniki innych były kiepsko nastawione, wspominając choćby strzał z woleja panu Bogu w okno Michała Nagiego. Tenże sam Michał, który także w ostatnim czasie mniej trenował, wreszcie jednak w 70 minucie znalazł (odkupiając swoje winy) w polu karnym Wójcika, który zdobył decydującą o sukcesie bramkę, trafiając pod poprzeczkę. Generalnie brawa dla defensywy, bo poza drobnym kiksem Mariusza Kuchty, po którym okolo 300 widzów mogło zejść na zawał serca, zagrała kapitalnie, nie pozwalając gościom w ofensywie na nic. I to nawet w momencie, w którym wydawało się … że wszystko stracone. W 69 min. za druga żółtą kartkę wyleciał z boiska Varvarynets po zagraniu ręką w środku pola (pierwsze napomnienie było za faul). Na szczęście już 60 sekund później piłka trafiła do siatki gości po opisywanej wcześniej akcji… Grając w osłabieniu lędzinianie kontrolowali mecz i powinni podwyższyć prowadzenie, ale piłka znów – jak magnes – trafiała w grającego mecz życia Krausa. Najlepsza okazję zmarnował Wójcik, uderzając z 12 m wprost w nogi bramkarza. Nie mniej i tak zasłużył na gromkie brawa, jakie otrzymał schodząc z boiska pod koniec spotkania.

Strzelec zwycięskiej bramki – Mateusz Wójcik (przy piłce).

Przepraszamy za chaotyczną relację, ale emocje były tak duże, że nie sposób było robić sensowne notatki 🙂

Końcowa kolejność:

  1. MKS 79 pkt.,
  2. GLKS Wilkowice 78 pkt.,
  3. BTS Rekord II 77 pkt.,

MKS – Pasjonat 1:0 (0:0) Wójcik 70

MKS: Kuchta – Todorski, Piekielny, Józefus, M.Nagi (S.Krakowiak 80), Miklosh, Gardawski, Nowrocki, Varvarynets, Wójcik (Malicki 88), S.Rzepa.

Pasjonat: Kraus – Mańdok, Tomala, Korczyk, K. Tobiasz, Balcarczyk (Zorkun 87), Małysz (Kądziołka 55), Kopeć, Herok, Ogiegło (Łukasik 70), Cięciel (Hreśka 78)

żólte kartki: Varvarynets – Herok, Tobiasz.

czerwona kartka: Varvarynets (69 min, za dwie żólte)

Jeszcze raz dziękujemy tak licznie przybyłej publiczności, zarówno za obecność jak i doping. Gratulujemy także naszym najmłodszym piłkarzom, którzy dzielnie eskortowali piłkarzy przy wyjściu na boisko.

Gratulacje dla trenera Adriana Napierały (a także trenera Ryśka Wowro, którzy może sobie wpisać awans w cv 🙂 i dla całego zespołu!

Zdjęcia: Agnieszka Błażków.

Więcej zdjęć wkrótce.

W innych meczach:

Bestwinka – BKS Stal 2:3 (0:0),

JUWe – ZET 1:1,

Bojszowy – BTS Rekord II 0:7 (0:1),

Wisła Wielka – Ogrodnik 3:3 (2:1)

BAP Piast Gol – Iskra 0:1

Awansem:

Wilkowice – Studzienice 7:0

Czarni – Łąka 3:1