Walkower i 3 punkty dla MKS Lędziny! Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej na swoim dzisiejszym (07.12.) posiedzeniu rozpoznał sprawę spotkania MKS-u i KS Decor Belk z dnia 25 listopada (na murawie 1:5). Okazuje się bowiem, że w zespole gości na murawie z nr 21 występował, i to przez 90 minut, zawodnik nie wpisany do protokołu meczowego, tj. Kamil Brożyński. W zamian, w protokole widnieje Rafał Kępiński, który w rzeczywistości nie pojawił się na murawie.

W tej sytuacji doszło do naruszenia treści par. 44 pkt 7 Regulaminu ramowego rozgrywek, który stanowi iż karany walkowerem jest zespół, w którego składzie wystąpi zawodnik nieuprawniony, a za takiego należy uznać zawodnika niewpisanego do protokołu.

Na posiedzeniu w dniu dzisiejszym swoje wyjaśnienia złożyli kierownik zespołu gości oraz kapitan KS Decor Bełk.

O sprawie napisał także nie tak dawno katowicki Sport:

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/nizsze-ligi,mks-ledzin-moze-dostac-walkower-za-mecz-z-decorem-belk,artykul,832035,1,12461.html

Powyższe sprawia, że dorobek punktowy MKS-u wzrasta do 13 punktów, i choć MKS pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, to strata punktowa do zespołów znajdujących się bezpośrednio przed MKS wynosi już tylko dwa punkty. KS Decor Bełk pozostanie liderem grupy II, lecz z dorobkiem 30, zamiast 33, punktów.

W tym miejscu Zarząd Klubu MKS Lędziny wyraża podziękowania działaczom KS Decor Bełk i Kierownikowi drużyny Panu Mieczysławowi Murawskiemu za sportową, uczciwą postawę i przyznanie się do błędu tuż po zakończeniu spotkania ligowego obu drużyn. Życzymy, by taka pomyłka więcej nie stała się udziałem Państwa Klubu.

Do zobaczenia, w sportowej atmosferze, już na wiosnę w Bełku!