Po przerwie spowodowanej złą pogodą i przełożeniu 7 kolejki B-klasy, rezerwy MKS’u Lędziny podejmowały na wyjeździe LKS Gardawice. Spotkanie zakończyło się wynikiem korzystnym dla naszych rezerw 3:1 (1:0). Było to już 4 wyjazdowe zwycięstwo, rezerwy jako goście w tej rundzie nie przegrały jeszcze meczu i nie zmieniło się to również dzisiaj.

Rezerwy MKS’u Lędziny swój poprzedni mecz po zaciętym boju zremisowały z LKS Wisła Mała 3:3, a ich rywal LKS Gardawice zremisował z dotychczasowym liderem 0:0, co niewątpliwie było bardzo korzystne dla zespołu, który obecnie znajduje się na 13 miejscu w tabeli. Od samego początku mecz nie był łatwy, a rywale solidnie się bronili.

– Pierwszą bramkę rezerwom przyniósł dobrze wykorzystany rzut wolny z prawej strony. Urbańczyk wykonuje stały fragment gry, wrzuca piłkę w pole karne, która trafia pod nogi Gizy, ten uderza piłkę nad interweniującym bramkarzem i zdobywa gola.

MKS do przerwy stworzył sobie jeszcze jedną dogodną sytuację, Malicki wrzuca piłkę w pole karne rywali, a tam uderza głową Majer, bramkarz interweniuje broniąc strzał, a obrońcy rywali oddalają niebezpieczeństwo. Wynik 1:0 do przerwy i dość pewna gra rezerw.

– W drugiej połowie wystarczyło powiększyć przewagę i udowodnić pewną grę. Jednak to rywale pierwsi stworzyli sobie sytuacje, groźny strzał z rzutu wolnego w ostatniej chwili broni Apajewski, parując piłkę na rzut rożny. Rywale wiele razy próbowali strzałów z dystansu, ale ich próby nie znalazły drogi do bramki.

MKS ruszył do przodu, Malicki zagrywa piłkę do napastnika, ten odgrywa do Majera, który uruchamia w środku boiska Orzegowskiego, pomocnik MKS’u zabiera się z piłką na bramkę rywali i oddaje silny strzał lewą nogą zdobywając gola na 2:0.

Rezerwy stwarzał sobie sytuacje, ale nie każda przynosiła oczekiwany rezultat. Mimo to Lędziny zdołały dołożyć jeszcze jedną bramkę. Składną akcją popisali się pomocnicy MKS’u, którzy dwójkową akcją ograli obronę Gardawic, a Janik wychodząc oko w oko z bramkarzem, uderza tuż przy słupku i podwyższa prowadzenie na 3:0.

– Rywalom udało się jeszcze zdobyć honorowego gola (1:3) pod koniec spotkania, ale nie zmieniło to ogólnego rezultatu spotkania, które daje rezerwom kolejne 3 punkty i umacnia ich pozycję w czołówce tabeli tyskiej b klasy.

8 kolejka B-klasy: MKS II Lędziny 3:1 (1:0) LKS Gardawice

Bramki:

Skiba (89 min) – Giza (30 min.), Orzegowski (70 min.), Janik (75 min.).

Skład MKS II: Apajewski – Urbańczyk, Krakowiak, Malicki (Łyżwiński 85), P.Majer (Gaweł 82), Orzegowski, Karkoszka, Janik, Dominiec (T.Szprengiel 67), M. Szprengiel, Giza (A.Krzykawski 80).

Inne rezultaty meczów 8 kolejki Tyskiej B-klasy:

Unia Bieruń Stary – LKS Woszczyce 0:3

Josieniec Radostowice – LKS Wisła Mała 1:5

Polonia II Łaziska Górne – LKS II Goczałkowice Zdrój 3:1

Leśnik Kobiór – UKS Warszowice 5:0

ZET II Tychy – LKS Brzeźce 2:3

Sokół II Wola – Krupiński II Suszec 2:4

Pniówek II Pawłowice Śląskie – Pauza

Następne ligowe spotkanie rezerwy MKS’u Lędziny rozegrają na własnym boisku z Unią Bieruń Stary (08.10., godz. 15.30).