Zarówno dla MKS Lędziny, jak i Krupińskiego Suszec przerwa zimowa w rozgrywkach była burzliwa. MKS opanował problemy organizacyjne, a Klub przejęły nowe władze pod wodzą Marka Demko. Z kolei w Krupińskim pogodzono się z losem, tj. ze spadkiem z IV ligi, przynajmniej takie komunikaty płyną z osób związanych z ekipą z Suszca. Nie znaczy to, że w wiosennych rozgrywkach zespół Krupińskiego złożony głownie z zawodników młodzieżowych pod kierunkiem trenera Jarosława Warzechy, podda się bez walki i będzie oddawać punkty rywalom.

„W przerwie zimowej do Krupińskiego Suszec dołączyli wypożyczeni do końca rundy z Pniówka Pawłowice bramkarz Artur Dyba oraz Adrian Nowak i Radosław Babisz, a także wypożyczony z LKS–u Baranowice, Daniel Zielonka. Krupiński rozegrał sześć meczów kontrolnych, notując jedną wygraną z Czaplą Kryry, jeden remis z Maksymilianem Cisiec oraz cztery porażki z Płomieniem Połomia, Polonią Marklowice, JUWe Jaroszowice i ZET Tychy.” (za www.sps24.pl). Kadrę wzmocnią także Marek Malcher i Grzegorz Dzięgielowski powracający po kontuzjach. O sytuacji kadrowej MKS-u piszemy w odrębnym newsie wskazując, iż  jutro na murawie stadionu w Suszcu nie zobaczymy Ingrama, Kozoka oraz Kamińskiego.

To będzie długa i trudna runda wiosenna, warto zacząć ją od dobrego meczu i zwycięstwa, na co liczymy. Nikt nie dopisuje sobie trzech punktów przed pierwszym gwizdkiem arbitra, trzeba je wywalczyć na boisku. Przypomnijmy, iż MKS jesień zakończył na 5 miejscu w tabeli, gromadząc 31 punktów, z kolei Krupiński z dorobkiem tylko 4 oczek zamyka ligową tabelę.

Początek spotkania o godzinie 15.00! Mecz poprowadzi Tomasz Kuźniarz, jako arbiter główny.