Do derbowym starciu z Unią Bieruń Stary, z przerywnikiem na pojedynek z jej imienniczką z Kosztów, przychodzi czas na starcie z Piastem Bieruń Nowy, które zostanie rozegrane w ramach 10 już kolejki rozgrywek klasy okręgowej w grupie I. Początek w sobotę, tj. 10 października, o godzinie 15.00 na boisku przy ul. Stadionowej w Lędzinach.

MKS nie zwalnia tempa, czego efektem jest pozycja lidera grupy I z pięciopunktową już przewagą nad LKS Łąka i siedmiopunktową nad Wyzwoleniem Chorzów oraz Pogonią Imielin, z którą to zmierzymy się już 17 października. Także i kontekście wagi spotkania w Imielinie, warto by było by spotkanie z zamykającym – jak dotąd – tabelę Piastem zakończyć wygraną. Wszystko przemawia w tej chwili na korzyść MKS-u: lokata w tabeli, dorobek punktowy, potencjał kadrowy, bilans spotkań w zeszłym sezonie (6 punktów i bramki 9-1 dla MKS), jednakże zespołu prowadzonego od sezonu 2015/2016 przez trenera Dariusza Kapcińskiego nie można lekceważyć. Tacy zawodnicy jak Sylwester Brzeziński, Sławomir Magiera, czy Daniel Kamieński potrafią napsuć sporo krwi, o czym MKS boleśnie przekonał się w kwietniu 2013 r. Nie przywołujmy jednak złych demonów. Piast po zaledwie trzech remisach w bieżących rozgrywkach, przy sześciu porażkach, osiadł w strefie spadkowej i punktów musi szukać także i na boisku lidera. Charakteru i ambicji rywalom odmówić nie można, czego efektem jest bilans kartek w bieżących rozgrywkach (aż 7 czerwonych), ale i przykładowo wywalczenie punktu za remis 1:1 w meczu z Górnikiem 09 Mysłowice, kończąc go … w ósemkę. My, jednak liczymy na dobry mecz, podtrzymanie zwycięskiej passy i umocnienie w fotelu lidera.

[singlepic=14013,360,320]

Fragment wiosennego pojedynku obu zespołów. Foto: Underek

Po stronie MKS-u nikt nie pauzuje za kartki, podobnie jak i w Piaście.

Spotkanie tym razem poprowadzi Michał Zając z Sosnowca.

A oto harmonogram gier młodzieży:

Juniorzy: MKS – Pniówek (niedziela, 11 października, godz. 11.00),

Trampkarze: Zapora – MKS (sobota, 10 października, godz. 10.00),

Młodziki: Unia B.St. – MKS (piątek, 9 października, godz. 15.00).

Orliki: APN I GKS Tychy – MKS (sobota, 10 października, godz. 14.00).