Sezon 2011/2012 w rozgrywkach trampkarzy starszych Podokręgu Tychy podzielony był na dwa etapy.

Przypomnijmy, że jesienią drużyna prowadzona przez Mirosława Wowro była blisko awansu do grupy mistrzowskiej trampkarzy starszych w Podokręgu Tychy, ale ostatecznie ustąpiła w tabeli miejsca Iskrze Pszczyna, UKS Suszec i Sokołowi Wola. Dorobek 12 punktów (bramki 22-11) okazał się wystarczający do zajęcia 4 miejsca w grupie. Lędzinianie przegrali tylko raz z Sokołem (0:1), potrafili zremisować i z Iskrą (3:3) i z Suszcem oraz Piastem B.N. (1:1) – lecz to nie wystarczyło do zajęcia czołowych dwóch miejsc premiowanych awansem do grupy mistrzowskiej. Pozostali rywali byli już tylko tłem dla MKS-u: wyniki 7:0 z Czaplą, 5:4 z Nadwiślanem, 5:1 z Goczałkowicami mówiły same za siebie, lecz potknięcia zwłaszcza na Woli i w meczu z ekipą z Bierunia Nowego zadecydowały jedynie o czwartej lokacie w jesiennych rozgrywkach.

[singlepic=9582,360,320]

Michał Nagi – autor 22 goli w sezonie 2011/2012.

Wiosna w grupie B1 rozgrywek w podokręgu przyniosła osiem wygranych w dziewięciu ligowych meczach. Podopieczni Mirka Wowro polegli jedynie w Górze z Nadwiślanem 1:3, a w pozostałych spotkaniach zwyciężali, co przyniosło efekt w postaci I miejsca w tabeli z przewagą 3 punktów nad Sokołem Wola. Lędzinianie wiosną trafili do siatki rywali 38 razy, tracąc jedynie 8 goli.

Łącznie w całym sezonie trampkarze zanotowali na swoim koncie 60 trafień, zaś rywale do siatki MKS-u drogę znaleźli 19 razy.

Najlepszym strzelcem drużyny okazał się: Michał Nagi – autor 22 goli w całym ligowym sezonie. Po 6 trafień na swoim koncie zapisali Paweł Skrobol oraz Rafał Jastrzębski.

Autorami pozostałych bramek byli:

5 – Szymon Buniewicz, Remigiusz Kula

4 – Rafał Sieradzki

3 – Adrian Hachuła, Bartosz Haba, Dawid Czypionka

2 – Mariusz Żybura

1 – Kamil Żmijewski

Myślę, że przed tą drużyną rysuje się ciekawa przyszłość. Runda wiosenna pokazała, że ci zawodnicy – w pierwszym roku występów w nowej kategorii wiekowej – nieco okrzepli, grali dojrzalej i zrobili spore postępy. Podobał się najskuteczniejszy strzelec zespołu Michał Nagi, który zaliczył już nawet debiut w drużynie juniorów. Dobre występy wśród starszych kolegów zaliczali regularnie trafiający w drużynie trampkarzy młodszych, Rafał Sieradzki oraz Rafał Jastrzębski. Dobre występy notowała linia  pomocy oraz coraz pewniej grająca defensywa – nie chcę wymieniać poszczególnych nazwisk więcej, ale w spotkaniach, które widziałem, przyjemnie patrzyło się na ofensywne poczynania naszej drużyny. Jestem w zasadzie pewny, że gdy ten zespół przystąpi do kolejnych rozgrywek w podobnym składzie personalnym powinien powalczyć o końcowy tryumf w Podokręgu Tychy. Ten potencjał kadrowy z pewnością na to pozwala.

Mistrzami Podokręgu Tychy zostali zawodnicy Znicza Jankowice, którzy w końcowej klasyfikacji grupy mistrzowskiej o punkt wyprzedzili Iskrę Pszczyna.