Pracowity weekend za drużynami żaczków oraz skrzatów. Najmłodsi piłkarze MKS-u Lędziny w sobotę wzięli udział w XI edycji Święta Futbolu organizowanego przez LKS Unia Kosztowy (rocznik 2016), natomiast w niedzielę na zaproszenie Akademii Sportu KSB i Radka Roszaka zagrali w turnieju piłkarskim odbywającym się w hali sportowej ORS „Centrum” (roczniki 2017 i młodsi).

Drużynę trenera Kuby w zawodach reprezentowali: Maja, Tymek, Nataniel, Kuba, Olek, Wojtek i Oliwier, rywalizując z Unią Kosztowy, KR ROW Rybnik, Lechią 06 Mysłowice, UKS Szopienice, Podlesianką Katowice, Spartą Katowice oraz MKS Wesoła.

Tak sobotnie zawody podsumował trener Jakub Lesz:

„Turniej dobrze zorganizowany, poziom drużyn wysoki oraz atmosfera naprawdę sprzyjająca dobrej zabawie. Nasza drużyna na tle pozostałych drużyn prezentowała się naprawdę dobrze. Jestem dumny ze swoich zawodników: pomimo dużej intensywności gry i dużej ilości meczów podjęliśmy rękawice w każdym i daliśmy z siebie 100%. Tak samo jak w meczach, to w konkurencjach sprawnościowych odbywających się pomiędzy meczami daliśmy z siebie wszystko. Poskutkowało to tym, że w jednej z konkurencji nasz zawodnik – Kuba Zdziarski – zajął 3 miejsce w konkurencji na orientację w terenie i szybkość reakcji. To pokazuje, że to co robimy na treningach, owocuje później na turniejach „.

W niedzielnych zawodach, odbywających się pod patronatem burmistrza miasta Lędziny, nasza drużyna w 7-osobowym składzie (Lena, Oskar, Oli, Maks, Jonatan, Olek, Kuba) miała okazję dobrze się bawić w meczach z Akademią Sportu KSB (x2), Pogonią Imielin, Unią Bieruń Stary, GTS Bojszowy, Gromem Świerczyniec oraz Piastem GOL Bieruń. Nasi piłkarze zdobyli wiele goli, dzielnie broniąc dostępu do swojej bramki, a ukoronowaniem występów były pamiątkowe medale, dyplomy oraz słodki poczęstunek. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a rodzicom za pomoc i wsparcie dopingiem!

Naszym najmłodszym gratulujemy świetnej postawy!