Jak podaje www.sportslaski.pl, najlepszy strzelec MKS-u w w minionym sezonie wystąpił dziś w meczu kontrolnym GKS-u Katowice z Polonią Bytom w barwach ekipy z Bukowej.

„W dzisiejszym sparingu z bytomską Polonią w szeregach GKS-u Katowice testowanych było czterech graczy. Ci, którzy w drużyną już trenowali, a więc bramkarz Dominik Sobański i obrońca Paweł Olkowski, oraz zupełnie nowe twarze, jakimi byli Tomasz Matysek i Arkadiusz Ciech. – Trudno, żebym się wypowiadał już teraz, gdy jeszcze nie rozmawiałem ze swoimi współpracownikami i samymi piłkarzami – stwierdził Dariusz Fornalak, zapytany o szanse na pozostanie w drużynie pierwszej dwójki. Więcej miał natomiast do powiedzenia na temat Matyska i Ciecha.

– To młodzi ludzie. Być może jednemu z nich pozwolimy potrenować z nami kilka dni – stwierdził, mając na myśli Matyska, i zaraz dopowiedział: – Jeśli ktoś przychodzi się pokazać do takiego klubu jak GKS Katowice, to nie może – mówiąc kolokwialnie – umrzeć po pięciu minutach”.

„Matys” będzie miał okazję do zaprezentowania się w trakcie kolejnych treningów. Wystąpi też w środowym sparingu z MKS Kluczbork. Czy to oznacza, że dostanie swą szansę w I lidze? Przekonamy się niebawem.