Po świetnym niedzielnym meczu nasza dwójka może dopisać kolejne 3 punkty w ligowej tabeli oraz odnotować drugie z rzędu czyste konto ! Podopieczni trenera Janika pewnie ograli rezerwy Wisły Wielkiej 7:0 (4:0). 

Wysoki wynik, czyste konto, pewne zwycięstwo – tak po krótce można opisać niedzielny mecz rezerw.

Świetny początek sezonu. Nasi piłkarze potwierdzili dobrą formę i rozstrzelali się na dobre. Kolejne czyste konto i pewna gra w bramce Hejny. Swoją klasę m.in potwierdził Szachnitowski, który świetnie rozdzielał piłki w środku pola. Pierwszą, a zarazem debiutancką bramkę w tym sezonie zdobył Bartosz Haba. Pewnie na czyste konto zapracował blok obronny, którym dyrygował Urbańczyk dokładając do tego gola i asystę. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć gola z rzutu wolnego Malickiego. Do świetnej postawy w napadzie Spyra dołożył dwa gole. Swoją dobrą dyspozycję od początku sezonu potwierdza Kuzak, który notując spory progress od ostatniego sezonu, pewnie radził sobie w środkowej strefie boiska. Mecz obfity był w wiele świetnych akcji. Przeciwnik nie miał żadnych argumentów, a Lędzińskie rezerwy pokazały siłę i pewność w grze na własnej murawie.

Przebieg meczu:

– Jacek rzuca piłkę za plecy defensywy Wisły, Spyra uprzedza obrońcę i dogrywa w pole karne, tam świetnie zachowuje się Gierczak i wystawia piłkę na 16 metr, akcję mocnym strzałem kończy Szachnitowski !

– rzut wolny z okolic 25 metra, Malicki uderza i wykorzystuje złe ustawienie bramkarza gości, który popełnia poważny błąd,

– po raz pierwszy poważnie pod naszą bramką zagraża Wisła, jednak w porę na linii bramkowej interweniuje Jacek ratując zespół od utraty gola,

– w środku, piłkę przejmuje Kuzak, dogrywa do Spyry, a ten po indywidualnej akcji ogrywa rywali jak tyczki i zdobywa gola !

– wysoki pressing z naszej strony i piłkę przejmuje Szachnitowski, dogrywa piłkę między obrońcę a bramkarza gości, Spyra uprzedza defensorów i mocnym uderzeniem na długi słupek zdobywa drugiego gola !

– akcję do prawej strony rozciąga Morks zagrywając do wchodzącego z zza pleców Gizy, ten dogrywa piłkę na 11 metr, jednak nieczyste uderzenie Szachnitowskiego trafia wprost w  bramkarza przyjezdnych,

– dobrą wrzutką z rzutu rożnego popisuje się Gierczak, Nowrocki wygrywa pozycję w polu karnym i uderza głową jednak piłka minimalnie mija światło bramki przeciwnika,

– akcję rywali przerywa Urbańczyk i rusza z kontratakiem, dostrzega niepilnowanego Habę, który w porę wymyka się obrońcom i staje oko w oko z bramkarzem Wisły, akcję pewnie wykańcza podcinką w lewy dolny róg bramki,

– Nowrocki dorzuca piłkę w pole karne z prawej strony, Urbańczyk urywa się obrońcom, wyskakuje najwyżej i zdobywa gola główką !

– Szachnitowski długim podaniem uruchamia na prawym skrzydle Gizę, ten wyprzedza obrońcę i uderza w poprzeczkę !

– ozdobą całego spotkania była jedna z ostatnich akcji MKS’u, piłkę w polu karnym na 16 metr dogrywa Morks, a Szachnitowski pięknym uderzeniem w prawe okienko bramki gości, zamyka wynik spotkania i zdejmuje przysłowiową „pajęczynę”.

MKS II Lędziny 7:0 (4:0) LKS II Wisła Wielka

Strzelcy: Szachnitowski 2, 85 ⚽ ⚽, Spyra 35, 41 ⚽ ⚽, Haba 68 ⚽, Urbańczyk 74 ⚽, Malicki 22⚽,

Asystowali: Szachnitowski 🅰️, Gierczak 🅰️, Kuzak 🅰️, Urbańczyk 🅰️, Nowrocki 🅰️, Morks 🅰️,

kartki: brak

Rezerwy MKS’u Lędziny wystąpiły w następującym składzie: 

MKS II: Hejna – Nowrocki, Urbańczyk (C) (Chromik 75), Jacek (Smaza 46), S.Krakowiak (Morks 46), Kuzak (Dominiec 70), Szachnitowski, Malicki (Rozmus 67), Gierczak (Haba 60), Gaweł (Giza 46), Spyra.

Trener: Zbigniew Janik

W innych meczach 3 kolejki (04-05.09):

UKS Warszowice 5:1 Niepokorni Orzesze,

LKS Mizerów 2:12 Gol Bieruń,

LKS Wisła Mała – pauza (GTS II Bojszowy wycofany z rozgrywek),

Nadwiślan Góra – Czułowianka Tychy (odwołany),

LKS II Gardawice 1:2 Czarni Piasek,

Pniówek II Pawłowice 1:4 Fortuna Wyry,

W następnym meczu, czyli w 4 kolejce (11-12 września) nasze rezerwy zmierzą się na wyjeździe z LKS Wisła Mała. Mecz odbędzie się w niedzielę (tj. 12 września) o godzinie 17:00.