Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniu wczorajszym MKS-u w okresie roztrenowania rozegrał sparingowe spotkanie z Przemszą Okradzionów (trzeci zespół a klasy w Podokręgu Sosnowiec). Lędzinianie z tej potyczki wyszli zwycięsko, wygrywając w dobrym stylu 4:0 (1:0).

Bramki zdobywali: Dawid Wróblewski, Mateusz Śliwa, Piotr Kapela i Michał Gadaj. Rezultat spotkania mógł być jeszcze sporo wyższy, ale dobra forma zespołu tym razem nie przełożyła się w pełni na skuteczność. Nie mniej jednak, na tym etapie sezonu, w pełni można to naszym zawodnikom wybaczyć:)

Oto krótka relacja z meczu, jaką znalazłem na stronie internetowej Przemszy www.przemsza1949okradzionow.futbolowo.pl – jak widać nie szczędzono naszemu zespołowi pochwał:

„Przeciwnik niesamowicie wymagający. Goście byli jak dotychczas najlepszą drużyną z jaką przyszło grać Przemszy. Styl prowadzenia gry, dynamika rozgrywania akcji kombinacyjnych,trudno szukać na poziomie drużyn ligi okręgowej w Podokręgu Sosnowiec! Na tle Lędzin drużyna wypadła bardzo pozytywnie mimo braku paru podstawowych zawodników. Sprawdzian okazał się świetną lekcją za którą możemy podziękować, a nam pozostaje doskonalić to, co przynosi fajne efekty, a  za co zostaliśmy pochwaleni przez rywali. Gdyby nie dobra organizacja gry obronnej wynik na pewno byłby zdecydowanie mniej korzystny. Do przerwy Przemsza przegrywała 0:1 po straconej bramce z rzutu rożnego i ogromnym zamieszaniu w polu karnym. W drugiej było trochę eksperymentów i sprawdzanie zawodników testowanych, co odbiło się na słabszej postawie w tej części gry, czego efektem były tracone gole. „

MKS grał w składzie: Ł.Gąsior, Karlik, Uniejewski, Gorki, M.Roszak, Sopelewski, Śliwa, Gadaj, Stworzyjan, Kapela, Wróblewski.

Drużyna będzie trenować jeszcze do 15 grudnia. We wtorki spotykać będzie się na basenie, a w czwartki na hali sportowej w godzinach 17.00 – 18.30.