Miniony weekend ponownie należał do Tomasza Matyska. Mający zapewnione miejsce I w grupie północnej III-ligi Nadwiślan po trudnym boju, ale jednak pokonał w Wodzisławiu Odrę 3:0.

[singlepic=7329,360,320]

Tomek wpisał się na listę strzelców w 70 minucie gry, otwierając worek z bramkami. Był to jego trzynasty gol w sezonie, utrzymujący go na czele klasyfikacji strzelców, a także przyczyniający się do wyróżnienia go przez portal sportowasilesia.com mianem piłkarza meczu. Nadwiślan już 3 maja rozpocznie rywalizację w grupie mistrzowskiej III ligi.

W tyskiej a klasie cenny remis w Jankowicach wywalczyli piłkarze JUW-e w barwach których 90 minut grali Szymon Kwiatkowski, Jacek Mikolasz, a 75 minut Radoslaw Roszak, 78 Damian Nyga oraz 12 Tomasz Czarnecki.

W drugiej grupie klasy okręgowej Pogoń Imielin zremisowała 1:1 z Pionierem Ujejsce, a w jej barwach zobaczyliśmy przez 90 minut Leszka Synowca i Łukasza Samka, przez 73 Łukasza Gardawskiego, a nieco ponad godzinę grał Grzegorz Cuber. Porażki 0:2 z rezerwami Rozwoju Katowice doznała Unia Kosztowy, w barwach której 33 końcowe minuty zapisał na swoim koncie Grzegorz Szymoniak. Forma zespołu trenera Marka Ruska znacznie się obniżyła i kosztowianie wciąż oczekują na wiosenne przełamanie.

W barwach rezerw GKS-u Tychy, to już w naszej grupie, w wygranym 7:1 meczu z Sokołem Orzesze kolejne 90 minut zapisał na swoim koncie Wojtek Szumilas. Innego lokalnego rywala, tj. Piasta Bieruń Nowy, będziemy rozpracowywać bliżej przed sobotnim spotkaniem derbowym.

Natomiast, w drużynie GTS Bojszowy, która zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Podlesianką, na końcowy kwadrans na murawie pojawił się tylko Rafał Dąbrowski.