W najbliższy weekend (22-23.09.) sympatyków MKS-u czekają kolejne piłkarskie emocje, na czele z meczem derbowym w którym, zmierzymy się z Piastem Bieruń Nowy.

W sobotę od godziny 16.00 MKS, w meczu 8 kolejki klasy okręgowej, podejmować będzie drużynę Piasta prowadzoną obecnie przez trenera Andrzeja Balona. Dla obu zespołów to ważne spotkanie, ponieważ który MKS nie zwyciężył już od pięciu spotkań, chce za wszelką cenę wywalczyć komplet punktów. Goście także nie mogą być zadowoleni ze swojego dotychczasowego dorobku: 6 punktów i miejsce w tabeli, tuż za MKS.

Spotkanie poprowadzi: Zenon Chudy (Bytom); asystenci: Rafał Wojtacha, Marcin Międzybrodzki;

Skład Piasta z ostatniego meczu z Podlesianką:

Brandys – Mrowiec, Kachel (87. Tracz), Marek, Grzegorzek (46. Kocoń), Brzeziński (c), J.Cecuga (82. Wawoczny), Podsiedlik (46. P.Cecuga), S.Rzepa, Włoch (65. Szmidt), J.Rzepa.

Jak więc widać, choć Piast już bez Sławka Magiery, który przeniósł się do Sokoła Wola, to znajomych twarzy w zespole z Bierunia nie brakuje…

Zapraszamy na mecz także z innych powodów: przygotowany zostanie punkt, w którym będzie można oddać głos na boisko treningowe MKS-u, w ramach budżetu obywatelskiego 2019. Głosowanie trwa do 30 września i zbliża się jego decydująca faza, w której każdy głos będzie istotny. Prosimy o aktywność i mobilizację! Druki zostaną udostępnione, wystarczy podać PESEL, adres zamieszkania i podpisać.

W dalszym ciągu będzie można nabyć gadżet w postaci magnesów na lodówkę z logo klubu,  w cenie 12 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób Klubu.

W  meczach pozostałych zespołów:

– w b klasie w niedzielę o 16.00 rezerwy na własnym boisku zmierzą się z Czułowianką Tychy;

– juniorzy także w niedzielę, ale o 11.00, podejmować będą w Lędzinach LKS Studzionka,

-trampkarze wyjątkowo zagrają w poniedziałek (24.09.) o godz. 17.30 w Suszcu z Krupińskim,

-sobota i godzina 11.00 to termin wyznaczony na rozegranie meczu młodzików, którzy na własnym obiekcie rywalizować będą z JUWe Jaroszowice,

-orliki w niedzielę wczesnym rankiem – godz. 8.30 – podejmą na orliku przy ul. Pokoju Grom Świerczyniec,