Rozgrywki sezonu 2020/2021 rozpoczniemy wyjazdowym meczem z Sokołem Wola (wstępnie: sobota 25 lipca, godzina 17.00). Tak jak pozostałe grupy klasy okręgowej, grupa V została podzielona odgórnie przez Zarząd ŚLZPN na dwie grupy (zespoły wymieszano, bez stosowania ścisłego podziału na Podokręgi). Lędzinianie zagrają w tej 10-zespołowej (co oznacza 18 meczów jesienią) z Sokołem Wola, GTS Bojszowy, Ogrodnikiem Cielmice, Piastem Bieruń Nowy (Podokręg Tychy), Pionierem Pisarzowice, Przełomem Kaniów, Pasjonatem Dankowice, LKS Bestwina i KS Bestwinka (Podokręg Bielsko-Biała). W tym roku rozgrywki prowadzi Podokręg Tychy.

W grupie I – dziewięciozespołowej – na inaugurację zagrają: Rekord II Bielsko-Biała – LKS Wisła Wielka, MRKS II Czechowice-Dziedzice – ZET Tychy, LKS Łąka – Czarni Jaworze i LKS Studzienice – BKS Stal Bielsko-Biała, a LKS Rudołtowice-Ćwiklice będzie pauzował.

Natomiast w grupie II – dziesięciozespołowej – w pierwszej kolejce zmierzą się: Sokół Wola – MKS Lędziny, GTS Bojszowy – KS Bestwinka, LKS Bestwina – Pionier Pisarzowice, Pasjonat Dankowice – Piast Bieruń Nowy i Ogrodnik Cielmice – Przełom Kaniów.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z „wyzerowanym” kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym.

Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę „spadkową”, liczącą w sumie 11 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 4 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.