Forma MKS-u idzie w górę! Dzisiejsze spotkanie, bądź co bądź z czwartoligową Podlesianką pokazało, że piłkarze MKS-u nie próżnują latem. A dodatkowo co cieszy, potencjalni nowi zawodnicy prezentują się jako wartościowe wzmocnienia. Efekt? Wygrana 4:1 (2:1) w dzisiejszym sparingu.

MKS, poza pierwszym kilkunastoma minutami, pokazał dziś bardzo dobrą dyspozycję. Nasi piłkarze grali szybko i pomysłowo, a zawodnicy którzy niedawno dołączyli do zespołu pokazywali, iż będą jego wzmocnieniem. Dwóch z nich (pomocnik orz obrońca) jest bliskich przejścia do MKS-u, podobnie jak i jeden z graczy, który dziś nie wystąpił (pomocnik). Zobaczyliśmy dziś także dwóch testowanych bramkarzy i być może jeden z nich dołączy do kadry zespołu. O klasie zespołu świadczą nie tylko ładne bramki, ale sposób prowadzenia gry, wyprowadzania piłki. Popisową akcją dnia była świetna kontra Śliwy i testowanego zawodnika, po której Kapela trafił w poprzeczkę. I choć goście też początkowo nas postraszyli (strzał w słupek z rzutu wolnego na początku meczu), to z przebiegu całego spotkania zasłużenie ulegli lędzińskiej drużynie.

Bramki zdobywali:

8 minuta – zaczęło się od bramki dla gości, którzy płaskim strzałem w krótki róg zaskoczyli testowanego bramkarza, wykorzystując szereg nieporozumień w naszej defensywie,

18 minuta – dogranie na prawą stronę do Uniejewskiego, który precyzyjnym podaniem znalazł w polu karnym Kapelę, który uderzył w długi róg,

40 minuta – Kapela popisał się świetną indywidualna akcją, w której ograł dwóch obrońców Podlesianki i wygrał pojedynek z bramkarzem gości,

59 minuta – Co zrobił Kostrzewa? Uwolnił się spod opieki rywala w lewym narożniku, ograł obrońcę i wpadł w pole karne, gdzie w efektowny sposób przepchnął rywala i strzałem w okienko krótkiego rogu zdobył trzecią bramkę,

80 minuta – Karlik nadal zachowuje skuteczność z końcówki sezonu. Celną główką wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Sopelewskiego ustalając wynik meczu na 4:1!

MKS: Testowany br. (Gąsior 46, testowany 70), testowany, Uniejewski, Skutela, M.Roszak, Karlik, Gadaj, testowany, Śliwa, Kapela, Stworzyjan oraz Sopelewski, Kostrzewa, M.Nagi, N.Nagi, Białorucki, Kozłowski.

W sobotę na swoim boisku MKS podejmować będzie Sarmację Będzin! O godzinie rozpoczęcia poinformujemy wkrótce.