W najbliższą sobotę w ramach 14 kolejki rozgrywek MKS Lędziny zmierzy się na własnym boisku z zespołem prowadzonym przez trenera Jarosława Zadylaka, tj. Spójnią Landek, która w 13 meczach sezonu zgromadziła jak dotąd 19 punktów.

Klub reprezentujący Podokręg Bielsko-Biała został założony stosunkowo niedawno, bowiem w 1992 r. Jego Prezesem jest Wojciech Koźlik. Rywale w ostatnich latach balansowali na granicy IV ligi i klasy okręgowej, uzyskując awanse w sezonach 2012/2013 (by po roku spaść) oraz 2014/2015. Drugi pobyt na szczeblu IV ligi okazuje się bardziej pomyślny, bowiem w minionych rozgrywkach zespół zajął wysokie 5 miejsce, a obecnie plasuje się na 11 miejscu. Po dobrym początku sezonu piłkarze Spójni ostatnio nieco spuścili z tonu, ostatnie zwycięstwo odnosząc 17 września w meczu z Krupińskim. W kadrze zespołu sa jednak piłkarze doświadczeni, obyci na III i IV-ligowych boiskach (m.in. Daniel Gurbisz, Tomasz Zyzak, czy Dawid Marek), co oznacza, iż podopiecznych trenera Idczaka czeka trudne spotkanie.

W MKS-ie nie zobaczymy wykluczonych z gry przez kontuzje od dłuższego czasu Stworzyjana, Uniejewskiego i Matyska. Zabraknie także Damiana Czupryny. W Spójni nie wystąpi za to pauzujący za 4 żółte kartki Karol Lewandowski, autor 5 bramek w bieżącym sezonie.

Zapraszamy już od godziny 14.00 na Stadionową!

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Maciej Jankowski, Artur Żółtowski, Łukasz Kruk (Bytom).