Wczorajszy turniej rozegrany w Bieruniu Starym pod hasłem „Unia Cup” był dla drużyny orlików (rocznik 2014 i młodsi) prowadzonej przez trenera Ryszarda Wowro sprawdzianem generalnym przed zaplanowanym na niedzielę (18.02) udziałem w VII Halowym turnieju piłkarskim o puchar starosty powiatu bieruńsko-lędzińskiego, jaki odbędzie się w hali sportowej PZS Lędziny. Rywalizować będą także drużyny w innych kategoriach wiekowych, ale o nich w kolejnych newsach.

Turniejowi towarzyszyła dobra, rodzina atmosfera, a liczne derbowe pojedynki przyniosły sporo emocji. W turnieju udział wzięły dwa zespoły gospodarzy, KSB Lędziny (zespół dziewcząt), Zielone Szkraby Chorzów oraz Siódemka Tychy. Nasi 10 i 9-latkowie, odnieśli cztery zwycięstwa (dwa wyższe, i dwa – po zaciętych bojach z KSB oraz pierwszą drużyną Unii), a przegrywając z Siódemką Tychy, która trzykrotnie znalazła do bramki Wiktora Zawady, świetnie spisującego się przez całe zawody. Piłkarze trenera Wowro zdobyli 19 bramek, a na listę strzelców wpisywali się prawie wszyscy zawodnicy. Marcel Lisek, którego zabrakło na liście strzelców, tym razem kierował defensywą MKS. Nasi piłkarze starali się wypełniać założenia taktyczne trenera, próbując rozwijać akcje od tyłu podaniami oraz wracać do defensywy po stracie piłki. Kolejna okazja do sprawdzenia formy, już za tydzień.

Strzelcy goli: Janek Niestrój, Bartek Podleśny – po 4, Samuel Langer – 3, Kacper Sławicki, Dawid Załachowski, Oliwier Morkisz – po 2, Wiktor Spyra, Bartek Kula – po 1.

18 lutego od godziny 9.00 do rywalizacji rocznika 2014 przystąpią: Ogrodnik Cielmice, Unia Bieruń Stary, Pogoń Imielin, Unia Kosztowy, GieKSa Katowice oraz zespół gospodarzy. Poprzeczka zawiśnie zatem jeszcze wyżej, dlatego w trakcie trzech przyszłotygodniowych treningów trwała będzie zacięta walka o miejsce w 10-osobowej kadrze na zawody.

Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie i gościnność 🙂

Przypomnijmy także, iż zadanie organizacji turniejów w dniach 17 – 18 luty zostało dofinansowane z budżetu samorządu województwa śląskiego!