Za nami sparingi seniorskich drużyn MKS-u: w sobotni poranek IV ligowa drużyna pod wodzą trenera Szymona Stawowego rywalizowała w Trzebini z Unią Oświęcim, przegrywając 1:3 (0:2) w drugim zimowym meczu kontrolnym. 

W MKS-ie zobaczyliśmy dwóch testowanych bramkarzy oraz kilku piłkarzy z pola. Z grona zawodników MKS zaprezentowali się Skrobek, Śmigel, Wesecki, Todorski, Król, Żebrowski, Sejwa, Filip, Mirus, Sidło. Bramkę zdobył jeden z zawodników testowanych.

Swoje przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął także zespół trenera Zbigniewa Janika. Zawodnicy rezerw okres przygotowawczy rozpoczęli od testów wydolnościowych, następnie odbyli dwie jednostki treningowe na hali ORS Centrum oraz orliku PZS w Lędzinach, a na zakończenie tygodnia, w niedzielne (04.02.) popołudnie, na sztucznym boisku kompleksu sportowego „Walka” Zabrze, rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przeciwko drużynie Piast Pawłów.

Spotkanie, pomimo widocznej gołym okiem przewagi zespołu z Lędzin zakończyło się dość niecodziennym wynikiem 0:0. Mimo wielu stworzonych okazji i dominacji, zwłaszcza w drugiej odsłonie gry, piłka jak zaczarowana omijała bramkę gospodarzy lub na wysokości zadania stawał golkiper Piasta. W grze na pewno można było znaleźć wiele pozytywnych aspektów, jednak przed naszą „Dwójką” i trenerem Janikiem jeszcze sporo pracy, aby zespół zaczął prezentować formę z jesieni.

W kolejnych tygodniach nasz drugi zespół będzie kontynuował treningi na lędzińskich obiektach, przeplatane weekendowymi meczami kontrolnymi. W najbliższą sobotę (10.02.) na sztucznym boisku w Łące MKS II podejmie czwarty zespół Tyskiej Klasy A – Znicz Jankowice. Początek sparingu o godzinie 15:00.

Piast Pawłów 0:0 MKS II Lędziny

MKS II: Testowany I (BR) – Kuzak, Dominiec, Tabuła, Dudek, Kobus, Giza, Skrobek, M.Firlej, Majer M., Kozaczuk

Grali także: Zawodny, Urbańczyk, Haba, Czudaj P., Testowany II