Sezon zakończony, podsumowanie zrobione. Warto jednak przed rozpoczęciem letniego „sezonu ogórkowego” zerknąć na finiszu rozgrywek, jak poradzili sobie nasi „sąsiedzi zza miedzy”…

GTS BOJSZOWY

Beniaminek śląskiej II grupy IV ligi ukończył swój premierowy sezon na bardzo dobrym, 9. miejscu. Jest ono głównie wynikiem udanej drugiej części sezonu. Podczas rundy jesiennej GTS długo przebywał w części tabeli zakreślanej na czerwono. Ligowy byt bojszowianie zapewnili sobie w przedostatnim meczu (a ostatnim na własnym boisku), z dobrze nam znanym Gwarkiem Ornontowice. Efektowne zwycięstwo 4-1 oraz wyjazdowa wygrana na wyjeździe z wyżej notowanymi Marklowicami 2-1 dobrze rokują na następny rok ligowy. Dodajmy, że 5 goli w tym klubie zdobył „nasz” Sławomir Magiera.

UNIA BIERUŃ STARY

Kiepski sezon popularych Ujków. Skończyli na 11. miejscu nasz grupy, niemal do końca oglądając się za siebie, bo na dole ciasno, ciasno. Szczególnie bolesne wydają się być wyjazdowe porażki z Leśnikiem 1-6 i prestiżowa, z naszym MKS-em 2-5. Lekką rekompensatą mógł być ostatni mecz na własnym boisku z outsiderem, Naprzodem 5-0.

STAL CHEŁM ŚLĄSKI

Pierwszy rok w naszej grupie Stal zakończyła na 14. miejscu. I na tym właściwie można by poprzestać opisywanie… Na wyobraźnię działają szczególnie porażki z nami: najpierw wyjazdowa 0-4, potem w Chełmie 1-3. Najmniej bramkostrzelna drużyna grupy – tylko 29 trafień.

POGOŃ IMIELIN

Grająca w równoległej do naszej grupie II katowickiej okręgówki Pogoń zajęła 10. miejsce. Na uwagę zasługuje seria czterech zwycięstw (Górnik Jaworzno 2-1 dom, Ciężkowianka Jaworzno 3-0 wyjazd, Orkan Dąbrówka Wlk. 3-0 d, Unia Dąbrowa Górn. 1-0 w), odnotowana w… ostatnich czterech spotkaniach.

PIAST BIERUŃ NOWY

12. miejsce na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek tyskiej A-klasy. Porażka u siebie 0-9 z wracającą w miażdżącym stylu na „nasz poziom” Iskrą Pszczyna.

Wszystkim drużynom życzymy udanego letniego wypoczynku i dużo sukcesów w nadchodzącym sezonie!