Sobotnio-niedzielne (18 – 19.02.) zmagania w hali sportowej ORS Centrum przyniosły sportową rywalizacje drużyn z roczników 2014 (żaki) oraz roczników 2010-2011 (młodziki) w ramach VI już turnieju o puchar starosty powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Sobota rozpoczęła się od rywalizacji zespołów 7-8 latków, do której stanęły GTS Bojszowy, dwa zespoły Siódemki Tychy, LKS Gardawice, AP Champions Chrzanów oraz drużyna gospodarzy pod wodzę trenera Ryszarda Wowro. I choć niebyła prowadozna oficjalna klasyfikacja rozgrywek, to na parkiecie aż iskrzyło. Nie mniej emocji było na trybunach, a najgoręcej było w trakcie ostatniego spotkania pomiędzy MKS a Siódemką Tychy (zespół z rocznika 2015). Po zawodach wyróżnienia indywidualne otrzymali Sebastian Sroczyński ze starszego zespołu Siódemki oraz Janek Niestrój z MKS Lędziny.

Galeria zdjęć z turnieju 2014

https://drive.google.com/drive/folders/1v5cw0Aa7uKlUPrxuCb2yoVw2s2QHNO5V?usp=share_link

Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju rocznika 2011 okazał się BAP Piast Gol, który nie tylko odnotował komplet zwycięstw, ale i był najskuteczniejszy zarówno w ofensywie, jak i obronie. Królem strzelców został autor aż 15 goli Krystian Hamik. Drugie miejsce przypadło w udziale MKS-owi Lędziny (12 pkt), z którego to zespołu wyróżniono Michała Firleja. Najniższy stopień podium dla Podlesianki Katowice (9 pkt.). Kolejne miejsca zajęły AP Champions Chrzanów, druga ekipa MKS-u oraz Zgoda Byczyna.

Galeria zdjęć z turnieju 2011

https://drive.google.com/drive/folders/10nY_SArPUqNmRgqBTEQKnyF4bOOLJNXZ?usp=share_link

 

Ostatni dzień imprezy przyniósł rywalizację drużyn z rocznika 2010. Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie i był najbardziej wyrównany. Jego zwycięzcą został zespół Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska (12 pkt.), przed BAP Piast Gol Bieruń (10 pkt) oraz Pogonią Imielin (8 pkt). Czwarte miejsce dla MKS Lędziny (7 punktów), który wyprzedził MKS Zaborze Zabrze i drugą z ekip Kalwarianki.

Wyróżnienia dla najlepszego bramkarza przypadło w udziale Kacprowi Szelągowi z zespołu zwycięzców, a miano zawodnika turnieju Alanowi Kaiserowi z Pogoni.

Galeria zdjęć z turnieju rocznika 2010

https://drive.google.com/drive/folders/1IejzGAHVPvEDSKI1W4RvIenWRuY_wMdS?fbclid=IwAR3gKPIX3BnExLBuK9vIYrC_NC8-bohmSXgPq1A-1g5LUKetwSjtbYaMWF4

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji imprezy Wszystkim rodzicom (za wysiłek w postaci upieczenia ciast), osobom prywatnym, a także sponsorom: starostwu powiatu bieruńsko-lędzińskiego i staroście Bernardowi Bednorzowi, a także dla radnych Marcina Majera, Pawła Wanota, Marka Spyry, Członka Zarządu MKS Mariusza Luberdy. Podziękowanie dla pizzerii Max Lędziny za pyszną pizzę, a także piekarni Rudolf Wagstyl za ufundowanie ciast. Podziękowanie także dla sędziego Mirosława Gretki oraz Jacka Filipiaka z ORS Centrum oraz całej obsługi za udostępnienie obiektu i sprawną współpracę.

Gratulujemy wszystkim zespołom oraz wyróżnionym! Dziękujemy za przybycie oraz dobrą zabawę!

Za ewentualne niedoskonałości przepraszamy i zapraszamy – miejmy nadzieję – za rok 🙂