Przed nami najważniejszy mecz sezonu 2021/2022 w klasie okręgowej. Poznaliśmy już prawie wszystkie rozstrzygnięcia w grupie V, znamy spadkowiczów, a dzięki temu, iż swoje spotkanie rozegrał już GLKS Wilkowice, wiemy także jaki wynik musi uzyskać MKS Lędziny w starciu 30 kolejki z Pasjonatem Dankowice. Nie ma niespodzianek, naszą drużyną promować będzie wyłącznie zwycięstwo.

Jak widać, władze związkowe od kilku lat odstąpiły od żelaznej niegdyś zasady, iż wszystkie mecze muszą być rozgrywane o tej samej porze, stąd takie zróżnicowanie terminów spotkań 30 kolejki.

Sobotni mecz wyłoni drużynę, która w sezonie 2022/2023 zagra w IV lidze. Będzie to albo GLKS, bądź nasz MKS, o czym zadecydowało dzisiejsze zwycięstwo drużyny trenera Bąka nad LKS Studzienice. BTS Rekord II jeszcze przed sobotnim meczem z GTS w Bojszowach wypadł z gry … o tron. Nie zmieni tego nawet ewentualna wygrana z sąsiadem zza miedzy. Remis da awans beniaminkowi z Wilkowic.

Wyniki meczów środowo-czwartkowych:

Czarni – LKS Łąka 3:1 (2:0) Wajdzik 10,45, Waliczek 65k. – Setlak 58

Piast Gol – KS Bestwinka 5:3 (2:2) sam., Adamowicz, Prymula (dla gości)

Wilkowice – Studzienice 7:0 (4:0) Marzec 13,21, Caputa 30, Kubica 38,75, Wojtyła 68, Gala 82

W Lędzinach wszyscy są świadomi, że przed zespołem otwiera się szansa powrotu do IV ligi po czterech latach nieobecności. IV liga to większe wymagania, ale i większe zainteresowanie kibiców, mediów, sponsorów. Jest o co grać! Po spadku w 2018 r. zespół co roku czynił progres, budując stabilną i wyrównaną kadrę pod wodzę trenera Adriana Napierały. Nie mniej jednak, wszyscy – włącznie z trenerem – jesteśmy świadomi, jak trudny będzie ten ostatni krok. Jak niewygodnym rywalem dla MKS jest dankowicki Pasjonat, który w minionych rozgrywkach jako jedyny ze stawki zespołów aż trzykrotnie (w czterech spotkaniach) zwyciężył nasz zespół (w tym dwa razy w Lędzinach). Mało tego, to drużyna Artura Bierońskiego niemal równo rok temu zwyciężając w Dankowicach 3:2 pozbawiła drużynę szans na awans do IV ligi, kosztem LKS Bestwina. Przed laty zespół Pasjonata także dawał się nam we znaki, wspominając choćby spadkowy sezon 2004/2005, kiedy to na długich 11 lat zakotwiczyliśmy w klasie okręgowej.

Każdy z piłkarzy MKS-u Lędziny, który wyjdzie na boisko będzie miał za zadanie dać z siebie maksimum. I jesteśmy przekonani, że tak się stanie.

Zapowiada się naprawdę ciekawy mecz, a kto wyjdzie z niego zwycięsko? Przekonamy się w sobotę!

Zapraszamy na ostatni mecz sezonu! Sobota godzina 16.00, ul. Stadionowa 1! Wstęp 5 zł (za wyjątkiem Pań)!