Oto zapowiedź ligowego weekendu z udziałem niemalże wszystkich zespołów MKS-u, niemalże, bo spotkanie młodzików w Kobiórze zostało przełożone na 18.05. Wtedy to, w kolejny weekend, drużyna Jacka Mikolasza rozegra dwa spotkania.

Zaczynamy od spotkania rezerw, które w niedzielę (13.05.) o godzinie 17.00 zagrają na własnym boisku z LKS Gardawice. Ostatnie spotkanie dwójki MKS-u zakończyło się w niedzielę porażką MKS-u 1:3 (po golu Sieradzkiego), nie mniej jednak spotkanie zostało decyzją Wydziału Gier zweryfikowane na korzyść gości jako walkower 3:0. W drużynie Zbyszka Janika, na wskutek pomyłki, wystąpił bowiem nieuprawniony do gry w tyskiej B klasie junior. Formalności związane z uprawnieniem gry zawodnika zostały załatwione.

Zespół seniorów jutro (12.05.) także o 17.00 zmierzy się ze Spójnią Landek w meczu … chyba ostatniej szansy. Tylko zwycięstwo nad drużyną grającego trenera Bartosza Woźniaka (do niedawna zawodnika LKS Czaniec) może przedłużyć jakiekolwiek nadzieje na utrzymanie, będzie o nie tym trudniej, iż zespół trenera Napierały zagra bez pauzujących za żółte kartki Patryka Bajora i Mateusza Śliwy. W zespole gości z tych samych przyczyn zabraknie filaru defensywy, Daniela Gurbisza.

Spotkanie poprowadzi, jako arbiter główny, Bartosz Bielaś z Katowic.

Żaczki w niedzielę (13.05.) rozpoczną cykl turniejów w grupie 21 Podokręgu, a zawody z udziałem APN II GKS Tychy, Gol Bieruń i Stali Chełm Śląski rozpoczną się na orliku przy ul. Borowej w Tychach o godzinie 13.00.

Nasze drużyny orlików zagrają na wyjazdach: orliki B jutro (12.05.) o godzinie 10.00 w Cielmicach z Ogrodnikiem, natomiast orliki A w grupie mistrzowskiej w niedzielę (13.05.) o 11.30 z Orlikiem w Czechowicach-Dziedzicach.

Z kolei, juniorzy młodsi jutro w sobotę (12.05.) będą rywalizować od godziny 10.00 w Łaziskach Górnych z miejscową Polonią.