Od wizyty na obiekcie beniaminka z Raciborza MKS Lędziny rozpocznie rywalizację w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach IV ligi grupy II. Spotkanie I kolejki rozpocznie się w sobotę (13.08.) o godzinie 13.00 na obiekcie przy ul. Zamkowej 4.

Pierwsze spotkanie nowego sezonu to zawsze wielka niewiadoma, zwłaszcza gdy spotykają się dwaj beniaminkowie. Kadra MKS-u Lędziny nabiera nowych kształtów, a do piłkarzy którzy stanowili o jej sile w zeszłym sezonie, włączeni zostali nowi zawodnicy, tj. stoper Jacek Wesecki, obrońca Kacper Śmigiel oraz Dawid Pułtorak i Jakub Kaziszyn. Generalnie można mówić jednak o stabilizacji kadrowej, podobnie jak i wypadku zespołu Unii, gdzie w kadrze pozostał trzon zespołu. Tacy zawodnicy jak Adrian Kuczera, Marcin Oślizlok, czy Paweł Woniakowski mają wyrobioną markę na boiskach IV ligi i nie tylko. Drużynę Unii wzmocnili m.in. Bartosz Kunat, Miłosz Pietrowski, choć uczciwie przyznajmy, iż jako zespół który przez kilka lat nie miał do czynienia z zespołami z podokręgów Rybnik-Racibórz, trudno o realną ocenę potencjału i siły poszczególnych zawodników. Nie mniej jednak, czy to kolektyw z Raciborza, jak i każdy kolejny rywal, niezależnie od personaliów, postawią lędzińskiej ekipie wygórowane warunki.

Klub z Raciborza powstał w 1946, jego barwy to niebiesko-białe. Prezesem Zarządu jest Pan Kamil Paruzel, a obecnym I trenerem (grającym) Dawid Plizga (rocznik 1985), który na poziomie ekstraklasy w barwach GKS Katowice, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Jagiellonii i Termaliki rozegrał 223 spotkania (zdobywając 37 goli), a w dorobku ma także 3 występy w reprezentacji Polski. W ostatnich latach grał także w LKS-ie Goczałkowice i ROW Rybnik, skąd w 2020 r. trafił do Raciborza. Kierownikem zespołu jest Pan Adam Razik.

A oto filmowa prezentacje zespołu rywala przygotowana w przerwie letniej przez portal www.slzpn.pl (Jerzy i Dorota Dusik):

Unia Racibórz to zwycięzca rozgrywek III grupy klasy okręgowej w sezonie 2021/2022 , które to zakończyła z dorobkiem 71 punktów (za 21 zwycięstw, 8 remisów, przy 3 porażkach i bilansie bramkowym 116-48). Najlepszym strzelcem zespołu w minionym sezonie był Marcin Oślizlok – autor 35 goli.

Jak wypadły ostatnie starcia obu zespołów w IV lidze? Sezon 2017/2018 to remis 1:1 (po bramce Mateusza Śliwy) w Lędzinach oraz wygrana Unii 3:1 (gol Adama Matei) na własnym obiekcie. Z kolei, rok wcześniej lędzinianie w debiutanckim sezonie (w rozumieniu statusu beniaminka) na tym poziomie rozgrywkowym wywieźli punkt za remis 1:1 (gol Sebastiana Kozoka), a w meczu domowym ulegli Unii 1:4 (trafienie Śliwy). Czy uda się zatem wywalczyć zwycięstwo, które w ostatnich 4 potyczkach z Unią MKS-owi nie było dane?

Spotkanie poprowadzi jako główny arbiter Mateusz Długosz (Bielsko-Biała).

Pozostaje serdecznie zatem zaprosić nam na mecz! Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy!