Wygraną MKS-u Lędziny zakończył się I Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski Juniorów o Puchar Dyrektora BOSiRu, rozegrany w Bieruniu Starym.

[singlepic=3152,360,320]

U góry od lewej: Sławomir Roszak (kierownik), Adam Frukacz, Marcin Majer, Patryk Piekut, Mateusz Kalicki, Krystian Ziółkowski, Arkadiusz Smolorz, Piotr Bomba (trener)

U dołu od lewej: Rafał Papacz, Michał Śliz, Łukasz Gąsior, Grzegorz Michalski, Grzegorz Cuber, Kamil Ingram

MKS Lędziny przed meczem finałowym z Pogonią Imielin. Foto: Underek

Po zweryfikowaniu przynależności klubowej Michała Śliza można było przystąpić do gry. W półfinale w niezwykle dramatycznym spotkaniu MKS pokonał Unię Bieruń Stary 4:3, nasi piłkarze przegrywali 0:1, następnie zdobyli 3 gole (Frukacz, Cuber, Michalski), by w ciągu minuty przewagę roztwonić i pozwolić wbić sobie dwie bramki. Decydujący cios zadał jednak Frukacz, i MKS awansował do finału, gdzie po wygranej 2:0 z Bojszowami, czekała juz Pogoń Imielin. Pojedynek zakończył sie pewnym, acz niewysokim, zwycięstwem 2:0 podopiecznych Piotra Bomby (gole Cuber oraz Ingram).

[singlepic=3187,360,320]

Grzegorz Cuber, zdobywając w turnieju 4 gole, walnie przyczynił się do zwycięstwa MKS-u. Foto: Underek

Trzecie miejsce zdobyła Unia Bieruń Stary, ktora pokonała w pojedynku o ta lokatę, GTS Bojszowy 3:0. Piąte miejsce wywalczył Piast Bieruń Nowy (po wygranej z Nadwiślanem 3:1), a siódme Stal Chełm Śląski (po zwycięstwie z LKS Radziechowy 3:2).

Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Michała Śliza – jednego z dwóch bramkarzy MKS-u. Najlepszym strzelcem zawodów został Szymon Dybel z Nadwiślana Góra, autor 7 goli, a miano najlepszego zawodnika turnieju przypadło Dawidowi Nagiemu z Unii Bieruń Stary.

Puchar dla zwycięzców odebrał kapitan zespołu – Adam Frukacz.

[singlepic=3192,360,320]

Kapitan zespołu Adam Frukacz odbiera puchar. Foto: Underek

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie:)!!!