MKS pokonał dziś lidera z Bełku 2:1! W dramatycznych okolicznościach lędzinianie odrobili stratę, a zwycięskiego gola zdobyli w 90 minucie gry pokazując, że warto walczyć do końca o dobry wynik!

Jak padły bramki:

66 minuta: Dopiergo co wprowadzony do gry Horny znalazł się na 14 m pola karnego i dopadł do piłki uderzając po długim rogu bramki Gąsiora, 0:1! (będzie filmik z bramką)

71 minuta – Śliwa podchodzi do piłki na 18 m i mocnym strzałem z rzutu wolnego zaskakuje Tkocza! (będzie filmik z bramką)

90 minuta – rzut rożny wykonuje Śliwa, piłka po odegraniu Kapeli utknęła w gąszczu nóg, następuje ogromne zamieszanie, obrońcy Bełku próbują wybić piłkę trafiając jednak w Roszaka, któremu zapisujemy to zwycięskie trafienie! (tu filmiku nie będzie, niestety)

Inne akcje:

1 minuta – dobry początek MKS-u, kąsliwy strzał Stworzyjana przeszedł obok bramki

10 minuta – zamieszanie pod bramką Bełku, o piłke walczył Roszak, lecz arbiter nie odgwizdał nakładki i rzutu wolnego pośredniego

16 minuta – rozpoczyna się oblężenie bramki MKS-u, zaczął Jasiczek uderzeniem w poprzeczkę z rzutu wolnego

17 minuta – rzut rożny, wybijamy piłkę z bramki, po kolejnym znów rywale blisko przecięcia piłki

18 minuta – strata Idczaka i Obarski w sytuacji sam na sam uderza tak, że Gąsior mógł obronić i wybić piłkę na rzut rożny

23 minuta – ostra centra Gabrysia z prawej strony, na szczęście nikt jej nie przeciął

40 minuta – w końcu MKS próbuje strzału, Kapela obok bramki z 25 m

42 minuta – Obarski z ostrego kąta uderza nad bramką Gąsiora

58 minuta – świetna kontra MKS-u, Ingram do Śliwy i wrzutka na głowę Kapeli, gdyby ten szczupak trafił dfo siatki mielibyśmy pięknego gola.

MKS: Ł.Gąsior, Bednarek, M.Roszak, Skutela, Idczak, Karlik, Śliwa, Janik (Ingram 55), Stworzyjan (Sopelewski 89), Gadaj (Gardawski 68), Kapela.

Bełk: Tkocz, Kaczmarczyk, Stryczek, Święty, Stajer, Gabryś, Kupis (Horny 65), Jasiczek, Obarski (Adamkowski 65), Kośmider (Stopa 78), Drapacz (Zagórski 82).

żółte karti: Karlik, Gadaj – Tkocz, Stryczek, Święty, Kupis, Obarski, Drapacz

Sędzia: Tomasz Parzonka (Katowice)

Kibice zobaczyli dziś mecz walki, w którym sprawiedliwym rezultatem byłby remis. Jednak to do nas uśmiechnęło się szczęście, walka o każdą piłkę przyniosła efekt. Piłkarze nie odstawiali dziś nogi, sporo było fauli i spornych sytuacji, a arbiter miał mnóstwo roboty. Cieszą jednak wywalczone w takim stylu, i z takim rywalem 3 punkty. Co prawda, gra długimi fragmentami meczu toczyła się w środku boiska i jak widać, okazji do zdobycia gola nie było aż tak wiele z obu stron, lecz ostatnie pół godziny wynagrodziło kibicom wcześniejszy brak emocji w niektórych momentach meczu.

W pozostałych meczach 14 kolejki:

Kosztowy – Pogoń 2:0 (0:0) Braksator 65, Wendreński 90

Krupiński – Orzeł 5:0 (4:0) J.Biedrzycki 6, Świenty 9, 35, Dzięgielowski 25, Winkler 85

Sokół Wola – Jedność 2:1 (0:0) Kajor 66, Faruga 85 -Piełka 90

Unia B.St. – Energetyk II 0:3 (0:1) Olczak 4, Popiela 73, Bujnowski 82

GKS II Tychy – Orzesze 4:1 (1:0) Sobas 9, Bizacki 61, Czupryna 63, Fraś 75 – Starowicz 90

Rozwój II – Żory 4:1 (0:0) Wolny 51, 69, Szostek 58, Sadowski 67 – Adamczyk 89

Czarni – Studzionka 1:0 (1:0) Przybyłka 17

Zdjęcia – duże lepsze niż te tu, autorstwa Doroty Dusik można zobaczyć także na portalu www.silesiasport.com 🙂