Zwycięstwem MKS-u Lędziny zakończył się tegoroczny turniej halowy trampkarzy Lędziny Cup 2009, lecz sukces młodym piłkarzom MKS-u przyszedł z wyjątkowym trudem. Druga drużyna MKS-u zajęła w zawodach 4 miejsce.

[singlepic=3626,360,320]

Zwycięska drużyna MKS Lędziny. Foto: Underek

U góry od lewej: Wiesław Szwarocki (trener), Bartłomiej Kozłowski, Andrzej Krzykawski, Paweł Majer, Łukasz Szymura, Robert Żmijewski.

U dołu od lewej: Grzegorz Białorucki, Wojtek Szumilas, Kamil Żmijewski, Remigiusz Kula.

Lędzinianie dotarli do finału pewnie zwyciężając 3 spotkania w grupie A: z Piastem Bieruń Nowy 3:0, Stalą Chełm Śląski 7:1 i Unią Bieruń Stary 6:1. Z tych 16 goli 8 zdobył Wojciech Szumilas, 7 Łukasz Szymura, a jedną Remigiusz Kula. W pozostałych meczach tej grupy padły następujące wyniki: Unia – Stal 1:0, Unia – Piast 1:6 oraz Piast – Stal 3:1.

1. MKS I     3 mecze           9 punktów          bramki 16-2

2. Piast      3                      6                                      9-5

3. Unia      3                       3                                     3-12

4. Stal        3                      0                                      2-11

Druga drużyna MKS-u w grupie B pokonała MOSiR Mysłowice 5:1 (gole: Pawlik – 2, Nagi, Szprengel, Bednarek – 1) oraz uległa MK Katowice 0:4. W ostatnim pojedynku MK zwyciężyło MOSiR także 4:0.

[singlepic=3600,360,320]

Druga drużyna MKS Lędziny. Foto: Underek

1. MK             2 mecze         6 punktów             bramki 8-0

2. MKS           2                     3                                       5-5

3. MOSiR       2                      0                                      1-9

Siódme miejsce przypadło więc w udziale Stali Chełm Śląski, a w pojedynkach o poszczególne lokaty padły następujące wyniki:

o 5 miejsce: MOSiR Mysłowice – Unia Bieruń 3:0

o 3 miejsce: Piast Bieruń Nowy – MKS II 1:0

Finał: MKS I – MK Katowice 0:0, rzuty karne 2:1.

W finale drużyna MK postawiła lędzińskiej drużynie trudne warunki i miała ogromną szansę, by zwyciężyć. W drugiej połowie w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik MK, będąc przed pustą bramką zamiast zdobyć zwycięskiego gola, upadł symulując faul po zagraniu Kamila Żmijewskiego. Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa, lecz to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi w serii rzutów karnych.

Najlepszym zawodnikiem i strzelcem turnieju wybrano autora 8 goli – Wojciecha Szumilasa, a miano najlepszego bramkarza przypadło Kamilowi Żmijewskiemu z MKS-u, którego interwencje w finale dały sukces lędzińskiej drużynie.

[singlepic=3625,360,320]

Kamil Żmijewski odbiera nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Foto: Underek

Skład zwycięskiej drużyny: Kamil Żmijewski, Remigiusz Kula, Wojciech Szumilas, Łukasz Szymura, Grzegorz Białorucki, Paweł Majer, Bartek Kozłowski, Andrzej Krzykawski.

MKS II grał w zestawieniu następującym: Michał Nagi, Adam Grzyb, Kamil Pawlik, Oskar Hudy, Tomasz Szprengel, Damian Tomalik, Patryk Glaba oraz Aleks Bednarek.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i organizatorom imprezy: Urzędowi Miasta Lędziny, Fundacji Rozwoju Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki, Firmie Inter – Lędzińskiej Federacji Przedsiębiorczych, Biuru Kredytowemu „Chwilówka”, Szkole Językowej Angmen, Hurtowni „Dar” oraz WZZ „Sierpień 80” przy KWK Ziemowit, a także wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy.