U progu nowego sezonu prezentuję listę zmian, jakie dokonały się w zespołach ligowych rywali w letniej przerwie rozgrywkowej. Jak zawsze liczę na uzupełnienie i poprawki ze strony kibiców, bo zebranie tego ogromu informacji nie jest proste.

Tym razem nie było problemów np. z ekipą z Bełku (nowa strona internetowa: www.lksbelk.futbolowo.pl), ale doskwiera brak pełnych informacji np. Concordii (nieaktualny mail podany na potrzeby ŚlZPN). Listę nabytków Stali Chełm Ślaski też stworzyłem tylko w porównaniu do kadry z rundy wiosennej minionego sezonu. Dlatego też proszę o przekazywanie dalszych danych, tak aby opracowanie było jak najpełniejsze.

A teraz przejdźmy do rzeczy:

LKS Bełk:

Ubyli: trener Sławomir Paluch (Fortuna Wyry), Przemysław Cichecki (LKS Łąka), Adam Stanek (Polonia Marklowice)

Przybyli: trener Piotr Bukowiec (MKS Radziejów), Kamil Kaczmarczyk (Krupiński Suszec), Grzegorz Jasiczek (Tempo Paniówki), Łukasz Tkocz (Borowik Szczejkowice), Damian Koczewski, Filip Bukowiec (MKS Radziejów)

 Krupiński Suszec:

Ubyli: trener Janusz Pancer, Dawid Fugiel (KS Żory), Kamil Kaczmarczyk (LKS Bełk)

Przybyli: trener Paweł Sibik, Grzegorz Świenty (powrót z wypożyczenia do Górnika Radlin), Artur Tumula (Rymer Rybnik), Grzegorz Styczeń (Przyszłość Rogów), Marek Malcher (Przyszłość Rogów)

 Unia Bieruń Stary:

Ubyli: Mateusz Wawoczny (GKS Tychy), Robert Adamski (Unia Oświęcim), Bartosz Kienast (szuka klubu), Arkadiusz Pilszczek (Orzeł Mokre), Marcin Żukowski (wyjazd do Niemiec), Marcin Szczygieł, Jan Zemczak, Paweł Piekorz (nie wznowił treningów), Michał Wróbel, Dariusz Czapiewski (kontuzje)

Przybyli: Michał Pyrlik (GTS Bojszowy), Sławomir Buturla (Bojszowy), Damian Zawisza (Leśnik Kobiór), Marcin Maszka, Rafał Wybierek (Tempo Paniówki), Łukasz Gorki (GKS II Katowice), Robert Kołaciak, Tomasz Strzeżyk (juniorzy), Tomasz Czarnecki (MKS Lędziny)?, Łukasz Broncel (Stal Chełm Śląski), Szymon Żurawiecki (Sokół Wola)

 Czarni Piasek:

Ubyli: Zygmunt Biliński (Górnik Piaski), Adam Stokowy (Czarni-Góral Żywiec), Michał Piotrowski (ZET Tychy), Paweł Nowok (LKS Czarków), Piotr Połap (GKS II Tychy), Łukasz Włodarek (GKS Jastrzębie), Bartłomiej Zdanowski (kontuzja), Zbigniew Kościański (Pelikan Niechanowo), Adrian Szymlak, Wojciech Jaworski (powrót do drużyny juniorów), Bartosz Jabłoński, Marcin Kaptur, Daniel Drobiec, Adam Skrzypiec – nie wznowili treningów

 Przybyli: grajacy trener Jarosław Zadylak (GKS Tychy), Mateusz Jędrysik (Iskra), Mateusz Żemła (Clearex Chorzów), Grzegorz Ulczak, Szymon Faruga (Sokół Wola), Tomasz Sieniawski (GTS Bojszowy), Mateusz Żytka (MOSM Tychy), Dariusz Ludwig, Paweł Paliczka, Maksymilian Kloc (Leśnik Kobiór), Szymon Jochemski (Czarków), Szymon Stencel (Resovia II).

 Pogoń Imielin:

Przybyli: Marcin Polarz (MKS Lędziny), Przemysław Ochmański (Zgoda Byczyna), Andrzej Jałowy (Chełmek)

Ubyli: Bartłomiej Musiał (Iskra Pszczyna), Tomasz Gajda, Łukasz Grabowski.

 Sokół Wola:

Ubyli: Wojciech Czmok (Wisła Jankowice), Grzegorz Ulczak, Szymon Faruga (Czarni Piasek), Tomasz Pałka (nie wznowił treningów), Szymon Żurawiecki (Unia Bieruń Stary)

Przybyli: Jacek Rozmus, Grzegorz Maroszek, Wojciech Opołka (Ogień Wola), Bartłomiej Więckowski (powrót), Wojciech Morkisz (Nadwiślan Góra)

 GKS II Katowice:

Ubyli: Arkadiusz Kowalczyk (Rozwój Katowice), Łukasz Gorki (Unia Bieruń Stary), Kamil Thiel (Szombierki Bytom)

 Ogrodnik Cielmice:

Ubyli: Michał Oślislok (JUW-e Jaroszowice)

Przybyli: Adrian Szczepanek (Leśnik Kobiór)

 Sokół Orzesze:

Ubyli: Jacek Janiak (grający trener – Unia Ząbkowice),

Przybyli: trener Jacek Bratek (Urania Ruda Śląska), Jacek Pikul (Urania Ruda Śląska), Radosław Chołuj, Dariusz Sobiech, Damian Starowicz (Gwarek Ornontowice); W trakcie załatwiania są: Mariusz Luncik (bramkarz), Michał Lorens (pomocnik).

 Concordia Knurów:

Przybyli: Łukasz Pilc (MRKS Czechowice-Dziedzice), Łukasz Żyrkowski (Energetyk ROW Rybnik), Paweł Zarzycki, Piotr Karwowski.

 Orzeł Mokre:

Przybyli: Arkadiusz Pilszczek (Unia Bieruń Stary), Kordian Krzysteczko (AKS Mikołów), Paweł Janoszka (AKS Mikołów), Mariusz Górniczek (AKS Mikołów), Dawid Pisarek (Polonia Łaziska Górne). W trakcie załatwiania: Łukasz Dubaniewicz, Grzegorz Kornacki

Ubyli: Adam Bąk, Arkadiusz Kurasz.

 Unia Kosztowy:

Ubyli: Adam Tuszyński (Stal Chełm), Dawid Asenkowicz, Piotr Michałka, Adam Kowalski, Jacek Fornagiel, Michał Rzeszutko.

Przybyli: Dariusz Kohut (Halniak Maków Podhalański), Paweł Jędyk, Jakub Adamek, Wojciech Śmigiel, Karol Ejdys.

 Śląsk Świętochłowice:

Przybyli: Damian Fister, Krzysztof Załęcki, Kamil Skrabania (z juniorów), Dawid Hora (Józefka Chorzów), Michał Nowak (Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada), Piotr Żywczak (Zagłębiak Dąbrowa Górnicza), Dawid Gadomski (Naprzód Lipiny)

Ubyli: Mateusz Żarnowiec, Tomasz Cygan (zrezygnowali z gry w trakcie rundy wiosennej sezonu 2010/2011), Patryk Jurczyński (prawdopodobnie Stadion Śląski Chorzów), Krystian Binus, Tomasz Pszonak (powrót do drużyny juniorów)

Stal Chełm Śląski:

Ubyli: Dawid Szewczyk (szuka klubu).

Przybyli: Michał Gadaj (Wesoła), Łukasz Bogacki, Janusz Magiera, Michał Synowiec, Andrzej Drozd, Rafał Nowak, Tomasz Saternus, Bartosz Książek, Grzegorz Plewnia, Paweł Wisiorek, Grzegorz Oleś, Damian Wilczok, Adam Tuszyński (Unia Kosztowy)