Bez niespodzianki w Lędzinach. Gospodarze wysoko pokonali Piasta Bieruń Nowy. Do zwycięstwa 6:0 (1:0) walnie przyczynił się autor klasycznego hattricka Marek Todorski. Pod nieobecność Śliwy, czy Wojcika nie zawiedli inni liderzy (tj. Ingram, Rzepa, czy Kostrzewa), którzy napędzali ataki MKS-u. Zachęcamy do obejrzenia bramek w materiale filmowym!

Szturm w drugiej połowie przyniósł spodziewany rezultat, który utrzymuje nas w ścisłej czołówce tabeli. Nie mniej jednak w pierwszych minutach goście napędzili sporo stracha miejscowym, bowiem najpierw w sytuacji jeden na jeden z Kuchtą przestrzelił Tracz, a następnie Rafał Sieradzki uderzył po długim rogu, chybiając minimalnie. Goście trzymali się dzielnie w pierwszej połowie, prokurując jednak niepotrzebny rzut karny na Malickim. W drugiej połowie wyższość MKS nie podlegała już dyskusji.

Tak padały bramki:

1:0

Kostrzewa pewnie wykorzystuje jedenastkę podyktowaną za faul na Łukaszu Malickim.

 

2:0

Rzepa trafia po indywidualnej akcji zainicjowanej podaniem Zygmy.

 

3:0

Todorski po raz pierwszy! akcję zainicjował Szachnitowski, podając do Kostrzewy, który znalazl przed bramką strzelca bramki.

 

4:0

Todorski trafia po długim rogu, asysta Ingrama.

 

5:0

Todorski kompletuje hattricka przy asyście Zygmy.

6:0

Rzepa do Ingrama, który ustala rezultat meczu.

MKS – Piast 6:0 (1:0) Kostrzewa 36k., S.Rzepa 56, Todorski 69,79,82, Ingram 86

MKS: Kuchta – Piekielny, Bednarek, Nowrocki, Jozefus (Kuzak 82), Miklosh (Todorski 58), Malik (Szachnitowski 65), Ingram, Malicki (Zygma 46), G.Kostrzewa (S.Krakowiak 86), S.Rzepa.

Piast: Brandys – Lichota, Mrowiec, Worek, Haśnik, Jurecki (Nykoniuk 58), Magiera, M.Bobla (Drążek 64), Grzywa, Sieradzki, Tracz (Ostrowski 80).

żółte kartki: Malicki – Sieradzki, Jurecki, Nykoniuk.

 

W najbliższą sobotę (23.10.) o godzinie 13.30 MKS zagra na własnym boisku w kolejnym derbowym meczu, tym razem z GTS Bojszowy.