W najbliższy weekend (15-17.10.) sympatyków piłki w Lędzinach czeka tylko jedno domowe spotkanie, tj. mecz 11 kolejki klasy okręgowej w którym MKS zagra z Piastem Bieruń Nowy (sobota 16.10., godz. 15.00). Pozostałe drużyny – choć nie wszystkie – rywalizować będą na wyjazdach. Długą pauzę terminarzową mają teraz juniorzy, którzy poczekają na kolejny mecz aż … 4 tygodnie.

O ich rewelacyjnych występach przeczytać można było już w relacji z meczu z Sokołem Wola. Poniżej także krótkie wzmianki o ostatnich występach naszych zespołów, a także zapowiedź kolejnych.

W tyskiej B klasie, piłkarze rezerw MKS Lędziny zagrają w niedzielę (17.10.) o godzinie 15.30 w Pawłowicach z rezerwami Pniówka.

Kolejny, a zarazem,  mecz juniorów z Czaplą Kryry zaplanowany został na … 7 listopada.

Trampkarze młodsi oraz zespół młodzików (IV ligowy), czyli drużyny prowadzone przez trenera Pawła Majera,  rozegrają swoje spotkania w niedzielę (17.10.) w Bieruniu, kiedy to na boisku KS Piast zmierzą się z UKS BAP GOL Bieruń. Najpierw od 9.00 zagrają młodziki, a następnie od 10.30 trampkarze.

Z kolei, młodziki pod wodzą trenera Ryszarda Wowro w piątek (tj. 15.10.) od godziny 16.30 na boisku przy ul. Granitowej 130 zmierza się w Bieruniu z innym miejscowym zespołem, czyli KS Piast. Drużyna trenera Wowro ostatni mecz rozegrała 30 września, pokonując 2:1 LKS Łąka (bramki Karkoszka i O.Kowalczyk). Także i trampkarze notują dobrą passę, ciesząc się serią trzech kolejnych wygranych, w tym ostatnich: 4:0 (bramki Kruciński 2, Chrobok, Firlej) z Leśnikiem w Kobiórze i 9:4 u siebie z ZET Tychy (bramki Firlej 3, Kruciński 3, Zych 2, Drozdek). Natomiast, młodziki w dwóch październikowych meczach na własnym boisku mierzyli się z zespołami z Tychów, najpierw pokonując GKS 4:2 (bramki Ścierski 2, K.Głąb, Firlej), a następnie ulegając APN-owi 1:4 (gol Ścierski).

Spotkanie orlików (E2) z APN GKS Tychy zostało przełożone na czwartek (21.10.) na godzinę 16.15. Odbędzie się w Tychach na orliku przy ul. Borowej. Piłkarze z najmłodszej grupy w ostatnich spotkaniach mierzyli się Gromem Tychy oraz JUWe Jaroszowice, odbierając w mocno okrojonym składzie (i na ogół młodszym, z udziałem zawodników z roczników 2013-2015) solidne lekcje dobrej piłki. Przed zespołem jeszcze prawdopodobnie 3 mecze z drużynami z Tychów (APN GKS, Siódemka, JUWe), lecz dotychczasowa rywalizacja pozwoli Zarządowi i trenerowi Dawidowi Kosibie podjąć kolejne decyzje co procesu szkolenia i udziału w rozgrywkach zawodników z najmłodszej grupy.