Lędzińskie rezerwy w roli faworyta i z wysokim zwycięstwem 5:0 (3:0) z przyjezdnymi z Gardawic ! Nasi piłkarze rozstrzelali się i udowodnili swoją wyższość.

Przebieg meczu:

– Urbańczyk dogrywa za plecy obrońców do wychodzącego w tempo Majera, ten wjeżdza w pole karne, ale strzał blokuje defensywa gości,

– Morks dogrywa między obrońców, Majer wychodzi na czystą pozycję i uderza tuż przy lewym słupku na 1:0,

– Majer z lewego skrzydła dorzuca na dłuższy słupek, Morks pewnie kończy akcję głową !

– dobre wejście z ławki Gierczaka, parę chwil po wejściu na murawę staje oko w oko z bramkarzem po podaniu Szachnitowskiego i uderza tuż przy prawym słupku,

– Gierczak dogrywa za plecy obrońców do Majera, ten staje oko w oko z bramkarzem, kładzie golkipera i uderza, ale z asekuracją zdążają obrońcy i w porę blokują futbolówkę na linii,

– czystym odbiorem popisuje się Dominiec i z pierwszej piłki podaje do Gierczaka, ten jednym kontaktem mija obrońcę a drugim uderza mocno tuż przy prawym słupku na 4:0 !

– wysoki pressing naszej drużyny, piłkę obrońcy odbiera Gierczak, a akcję strzałem na dłuższy słupek kończy Haba !

– w końcówce meczu przed szansą ponownie staje Haba, jednak jego uderzenie z okolic 5 metra ociera się o poprzeczkę i wychodzi daleko poza bramkę gości,

Dzisiaj nasza drużyna nie pozostawiła złudzeń przyjezdnym z Gardawic. Czyste konto i wysokie zwycięstwo 5:0. Dobre zmiany, które zaowocowały kolejnymi bramkami m.in Dominiec z asystą, Haba z golem oraz Gierczak z dwoma golami i asystą ! Warto odnotować, że dla Haby był to już 3 gol zdobyty po wejściu z ławki. Gierczak w końcu się odblokował i dołożył dwa trafienia. Po raz kolejny pewnie w bramce spisywał się Hejna. Warto odnotować w tej kolejce, że kolejne rekordy strzeleckie (poprzednio 12:2 z LKS Mizerów) bije drużyna Gola Bieruń, miażdżąc rywali z Wisły Wielkiej aż 16:1 !

Rezerwy MKS’u Lędziny wystąpiły w następującym składzie:

MKSII: Hejna – Rozmus, Urbańczyk (67′ Chromik), Smaza, Jacek (46′ Dominiec), Wasyl, Majer (59′ Czudaj), Gaweł (29′ Gierczak), Morks (69′ Haba), Szachnitowski, Spyra (76′ Adamus).

MKS II Lędziny 5:0 (3:0) LKS Gardawice

Strzelcy: Gierczak 31’⚽, 55’⚽, Majer 21’⚽, Morks 26’⚽, Haba 85’⚽

Asystowali: Majer, Dominiec, Szachnitowski, Gierczak, Morks

Pozostałe rezultaty 8 kolejki (9-10 października):

Czułowianka Tychy 0:1 Fortuna Wyry,

Niepokorni Orzesze 3:1 LKS Mizerów,

LKS Wisła Wielka 1:16 Gol Bieruń,

LKS Wisła Mała 2:0 Pniówek Pawłowice,

UKS Warszowice 4:1 Nadwiślan Góra,

Czarni Piasek – pauza,

W następnej kolejce, nasza dwójka zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Pniówka Pawłowice. Mecz odbędzie się w w niedzielę (tj. 17 października) o godzinie 15:30 !