Znacznie poprawili nastroje sobie, działaczom, a także sympatykom piłkarze MKS-u gromiąc najsłabszą drużynę naszej ligi 8:0. Mecz był jednostronnym widowiskiem, a nasi zawodnicy zaprezentowali wysoką skuteczność i pewnie wypunktowali rywala.

 

W relacji z takiego spotkania należy skoncentrować się na opisie tego, w jaki sposób zdobywaliśmy bramki. Pierwsza padła w 10 minucie po akcji Samka i Matyska na prawym skrzydle, ten drugi dośrodkował piłkę w pole bramkowe, a Mateusz Roszak z bliska w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki.
[mecze]F_VP2LbrAiU[/mecze]
Drugi gol padł w 36 minucie, Gardawski świetnie podał do Bomby, a ten strzałem z kilkunastu metrów pokonał Płonkę.
[mecze]wRLdj0vy98Q[/mecze]
Już 4 minuty później było 3:0 – tym razem asystował Mateusz Roszak, a Tomek Matysek strzałem z 16 metrów po długim rogu rozpoczął kompletowanie hat-tricka.

Tomek dokończył dzieła tuz po przerwie, najpierw w 50 minucie po dośrodkowaniu Bomby z rzutu rożnego strzałem w krótki róg zdobył gola, a 5 minut później pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Samku. Szóstego gola dołożył Piotrek Bomba, który dopadł do odbitej przez obrońcę piłki i z 10 metrów strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza Iskry. W 70 minucie swój świetny występ golem udokumentował Samek, który popisał się pięknym rajdem przez całe boisko i w sytuacji sam na sam z Płonką pewnie umieścił piłkę w siatce. Dzieła dokończył Karlik w 80 minucie, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Darka Firleja i strzałem głową ustalił rezultat spotkania.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w końcówce bramkarz gości świetnie obronił strzały Mateusza Roszaka, czy piękne uderzenie nożycami Brony, ponadto z dystansu minimalnie niecelnie uderzali Matysek oraz Samek. Ale nie wybrzydzajmy, cieszmy się gdyż strzelenie ośmiu goli nawet tak słabemu rywalowi wcale nie jest łatwe i powinno cieszyć. Goście jedynie raz zagrozili naszej bramce w drugiej połowie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik Iskry strzelając głową trafił w słupek.

Gratulacje dla całej drużyny i trenera:)

MKS: Mokry, M.Roszak, Sopelewski, Gołaś (D.Firlej 65), Karlik, Bednarek (Śliwa 46), K.Firlej (Sowik 46), Matysek, Gardawski, Samek, Bomba (Brona 75)

Iskra: Płonka, Zych, Ryguła, Operchalski (Schaibel 46), Bielecki, Dziech, Zemlak (Skowronek 55), Stawowy, Komraus (Janik 46), Mendocha, Szlagor (Szulik 35)

sędziował: Andrzej Żelazny (Sosnowiec)