Po zwycięstwie w Wiśle Wielkiej, w spotkaniu 5 kolejki klasy okręgowej MKS Lędziny zmierzy się z Czarnymi Jaworze, kolejnym – po LKS Bestwina – przedstawicielu Podokręgu Bielsko-Biała w grupie 5. Początek spotkania 31 sierpnia o godzinie 17.00. Będzie to pierwsze ligowe starcie w historii obu klubów, które w marcu tego roku zmierzyły się w sparingu w meczu kontrolnym. Wówczas goście wygrali 2:0, ale bardziej pamiętamy ten mecz, jako ten w którym urazu doznał Grzegorz Bednarek. „Kiler” z tego powodu stracił całą rundą wiosenną minionego sezonu, ale teraz znów jest jednym z filarów defensywy w zespole trenera Napierały.

Zespół Czarnych w swojej historii najwyżej rywalizował na szczeblu klasy okręgowej, pierwszy awans miał miejsce w sezonie 2014/2015. Sezon zakończył się spadkiem do a klasy, a po kolejnych dwóch latach nastąpiła kolejna promocja, dzięki której zespół z Jaworza już trzeci kolejny sezon przystępuje do rywalizacji w klasie okręgowej (w pierwszym sezonie zajmując IX miejsce)

Goście, który miniony sezon zakończyli w klasie okręgowej na XII miejscu w tabeli (z dorobkiem 42 punktów), jak dotąd zdobyli 6 punktów, zwyciężając z LKS Bestwina 2:1 i BTS Rekord II 3:2. Ponieśli dwie porażki, przegrywając u siebie 1:2 z Sokołem Wola i 0:2 w Wiśle Wielkiej. MKS natomiast ma w swoim dorobku 8 punktów, za dwa zwycięstwa i dwa remisy. Dodatkowo, najbliższy rywal odpadł już z rozgrywek Pucharu Polski, przegrywając 0:7 z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała.

Podstawowe informacje:

Rok założenia: 2003

Barwy: Czarno-Żółte

Adres: ul. Koralowa 19, 43-384 Jaworze

 

Stadion: Nazwa: Kompleks Sportowy w Jaworzu

Pojemność: 420 miejsc siedzących, Wymiary: 110 m x 62 m

Prezes: Rafał Stronczyński

Trener: Krzysztof Dybczyński (od 26.09.2018)

Kierownik zespołu: Artur Mazur

Latem w zespole z Jaworza doszło do dużych zmian kadrowych. Do zespołu dołączyło kilku piłkarzy, z których najbardziej znani to Damian Zdolski i Dariusz Kołodziej.

PRZYBYLI

1. Damian ZDOLSKI (Drzewiarz Jasienica – wolny zawodnik)
2. Dariusz KOŁODZIEJ (Drzewiarz Jasienica – wolny zawodnik)
3. Mateusz ZACZEK (Beskid Brenna – transfer definitywny)
4. Mateusz PILORZ (wolny zawodnik)
5. Maciej ROZMUS (Piast Gliwice – drużyna futsalowa – powrót)
6. Kamil LEGUT (Zapora Wapienica – powrót z wypożyczenia)
7. Roman KRAL (Beskid Brenna – powrót z wypożyczenia)
8. Rafał HACZEK (Drzewiarz Jasienica – roczne wypożyczenie)
ODESZLI
1. Daniel KASPRZYCKI (BKS Stal Bielsko-Biała – półroczne wypożyczenie)
2. Mariusz SACHA (GLKS Wilkowice – półroczne wypożyczenie)
3. Paweł SOSNA (Rotuz Bronów – półroczne wypożyczenie)
4. Remigiusz TAŃSKI (Rekord Bielsko-Biała – powrót z wypożyczenia).

W czołówce grupy 5 jest bardzo ciasno, a różnice punktowe są niewielkie. Dlatego każdy punkt będzie cenny i istotny w kontekście walki o czołowe lokaty!

Mecz poprowadzą: Grzegorz Gałeczka, Przemysła Lipiński, Krzysztof Kazimierz (Katowice).

Zapraszamy w sobotę od godziny 17.00.

Plan 5 kolejki:

17:00 MKS Lędziny – Czarni Jaworze
17:00 LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Ogrodnik Cielmice
17:00 Pasjonat Dankowice – LKS Łąka
17:00 LKS Studzienice – BKS Stal Bielsko-Biała
17:00 Iskra Pszczyna – LKS Bestwina

1 września 2019 (niedziela)
11:00 MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Wisła Wielka
16:00 KS Bestwinka – Piast Bieruń Nowy
17:30 Rekord II Bielsko-Biała – Sokół Wola