Do inauguracji wiosennych rozgrywek pozostały niespełna dwa tygodnie. Już 21 marca bowiem MKS zmierzy się w Bieruniu Starym z Unią. Na przyszły weekend, w godzinach przedpołudniowych, zaplanowano sparing z Brzeziną Osiek (nie wiadomo jeszcze gdzie się odbędzie). Powoli wyjaśniają się także kwestie transferowe.

Jak już informowaliśmy, wiosną barwy MKS-u reprezentował będzie dotychczasowy zawodnik APN GKS Tychy Szymon Woźniak (ur. 18.04.96 r. – pomocnik). W barwach MKS-u, i w bramce, ponownie zobaczymy także Szymona Kwiatkowskiego (ur. 20.12.81 r.), który po świetnej rundzie jesiennej w bramce JUW-e Jaroszowice (gdzie nie tylko bronił, ale i pewnie egzekwował rzuty karne), postanowił ponownie spróbować sił w bramce MKS-u. Ostatnia półroczna przygoda Szymona w sezonie 2012/2013 zakończyła się szybko. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej i pozyskany zawodnik wzmocni rywalizację w bramce i okaże się się silnym punktem zespołu.

Urbańczyk1

Piotr Urbańczyk (przy piłce). Foto: www.sps24.pl

Było o bramce, było o pomocniku. Czas przedstawić i napastnika, który trafia – na zasadzie półrocznego wypożyczenia – do MKS-u Lędziny z LKS Studzienice. Jest nim Piotr Urbańczyk (ur. 28.05.1989 r.), który w minionym sezonie był królem strzelców tyskiej a klasy (25 goli), a w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek zdobywając dla LKS-u 15 bramek, potwierdził umiejętności snajperskie, co dało mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców a klasy Podokręgu Tychy.