Rozpoczynając dziś tradycyjny cykl podsumowań, poświęcimy nieco miejsca lędzińskiej młodzieży, tj. zespołom żaków i trampkarzy młodszych i starszych. Podsumowanie obejmuje swym zasięgiem taką ilość informacji, jaką udało mi sie w trakcie rundy uzyskać.

Najmłodsi zawodnicy MKS-u, tj. żaki, rozegrali jesienią 6 meczów uzyskując następujące wyniki: 0:12 z Orlikiem Czechowice, 6:3 ze Stalą Chełm Śląski, 2:13 z MOSM Tychy, 3:7 z Iskrą Pszczyna, 5:6 z Unią Bieruń i 3:0 (walkower) z Goczałkowicami. W efekcie, z dorobkiem 6 punktów zajęli (bramki 21-39) piąte miejsce w grupie II. Wiosną zagrają więc w gronie zespołów walczących o dalsze lokaty w Podokręgu. Jak już jednak podkreślaliśmy, w tej kategorii wiekowej nie są najważniejsze wyniki. Ważne by trenerzy (w tym wypadku W.Szwarocki) mógł wpajać zawodnikom zamiłowanie do piłki, nauczyć podstaw i dostrzec chłopców, którzy z powodzeniem mogli by w przyszłosci piąć sie w kolejnych kategoriach wiekowych. Liczę też, że redakcja będzie w stanie wkrótce uzupełnić skromne informacje na temat żakówi i podać kadrę drużyny oraz dołączyć zdjęcie.

Bilans pięciu wygranych, jednego remisu i jednej porażki pozwolił za to trampkarzom młodszym (trener Jacek Mikolasz) awansować ze swojej grupy do wiosennych rozgrywek mistrzowskich w Podokręgu. Trampakrze przegrali jedynie na inaugurację w Woli z Sokołem 4:2, by potem wygrywać kolejno z Brzeźcami 7:1, Leśnikiem 4:1, Unią Bieruń 10:1, Stalą Chełm 5:3, UKS GKS Tychy 10:3, a na koniec zremisować z liderem rozgrywek MOSM Tychy 3:3. Obie te ekipy awansowały tym samym z dwóch pierwszych miejsc.

Lędzinianie zdobyli 41 goli, tracąc 16. O sile drużyny stanowili najlepsi strzelcy: 15 – Jastrzębski (5 hattricków w rundzie), 13 – Sieradzki. Pozostałe gole dołożyli:  7 – Adamus, 3 – Buchała, 2 – Lipiński, 1 – Szweda, Czudaj. Ten wynik daje 42 gole, a różnica wynika stąd, że Związek podaje, iż MKS pokonał ekipę z Brzeźc jedynie 7:1. Nie mniej jednak, wyrazy uznania należą się całej drużynie. Liczymy na równie dobrą postawę trampkarzy w rundzie wiosennej.

W grupie słabszej wiosną zagrają trampakrze starsi, po letniej rewolucji kadrowej ekipa prowadzona przez Mirka Wowro była blisko awansu do grupy mistrzowskiej, ale ostatecznie ustąpiła w tabeli pola Iskrze Pszczyna, UKS Suszec i Sokołowi Wola. Dorobek 12 punktów (bramki 22-11) okazał się wystarczajacy do zajęcia 4 miejsca w grupie. Lędzinianie przegrali tylko raz z Sokołem (0:1), potrafili zremisować i z Iskrą (3:3) i z Suszcem oraz Piastem B.N. (1:1) – lecz to nie wystarczyło do zajęcia czołowych dwóch miejsc. Pozostali rywale byli tłem dla MKS-u: wyniki 7:0 z Czaplą, 5:4 z Nadwiślanem, 5:1 z Goczałkowicami mówią za siebie, lecz potknięcia zwłaszcza na Woli i w meczu z ekipą z Bierunia Nowego zadecydowały jedynie o czwartej lokacie w jesiennych rozgrywkach.

Najlepszym strzelcem drużyny okazał się: Michał Nagi – autor 7 goli. Po 3 gole zdobyli Skrobol, Remigiusz Kula i Dawid Czypionka. Dwa trafienia dołożyli Mariusz Żybura, Adrian Hachuła, a po jednym Szymon Buniewicz i Rafał Jastrzębski.

A już wkrótce, zapewne bardziej obszerne, podsumowania juniorów i seniorów.