Za nami rozgrywki sezonu 2014/2015. Wiadomo już, że do kolejnych MKS przystąpi pod wodzą nowego – starego trenera Sebastiana Idczaka, który po roku przerwy i wywalczeniu z Unią Dąbrowa Górnicza awansu do klasy okręgowej, wraca do Lędzin (co potwierdza sportowasilesia.com). Do załatwienia pozostało tylko sformalizowanie umowy, wszelkie szczegóły zostały już dopięte. Zanim jednak o przyszłości tradycyjnie, przedstawiamy liczbowe podsumowanie minionego już sezonu.

Na pozwalający zająć czwarte miejsce w klasyfikacji sezonu dorobek punktowy (56 pkt, z bilansem bramkowym 83-41) MKS-u złożyło się 17 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Lędzinianie dobrze prezentowali się na swoim boisku, na którym odnieśli 10 zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i doznali trzech porażek (32 punkty, bramki 49-18). Z obcych boisk MKS przywiózł 24 punkty (bramki: 45-10) za 7 wygranych, 3 remisy i 5 porażek. Lędzinianie jesienią wywalczyli 29 punktów, a wiosną 27 (piąte miejsce w klasyfikacji jesieni, trzecie za rundę wiosenną).

Pod kątem dorobku wywalczonego na własnym boisku MKS plasuje się na 4 miejscu w klasyfikacji (za GKS II, Kosztowami i Zniczem), podobnie jak i w przypadku wyjazdów (za GKS II, Unią i Pogonią).

2 – Bereza, Janik,

1 – Józefowicz, G.Kostrzewa, Maławy, Michalski, M.Nagi, Włodek, samobójcza (Czyżo – Ogrodnik).

Królem strzelców po raz kolejny został: Andrzej Żupa (Znicz Jankowice) – 24 gole. 18 goli zdobył Mateusz Bukowiec z GKS II Tychy, 16 Robert Stojak z Pogoni Imielin, a 15 Mateusz Żemła ze Znicza.

2 – Bereza, Kostrzewa, Michalski,

1 – Gadaj, Gardawski, Ł.Gąsior, Ingram, Janik, Urbańczyk, Woźniak.

W minionym sezonie na boisku barwy MKS-u reprezentowało 26 zawodników, z których żaden nie odnotował na boisku pełnego wymiaru czasu gry. Najwięcej minut (2540) na boisku spędził śrubujący rekord występów w barwach Grzegorz Bednarek, który wystąpił w 29 pojedynkach MKS-u (26 w pełnym wymiarze). Debiuty odnotowali Bereza, Maławy, Józefowicz, Kucharczyk, Włodek, Urbańczyk, Woźniak. Epizody stały się udziałem Sitarza i Szeremety.

Łącznie wykaz (liczba rozegranych meczów, meczów w całości, liczba minut spędzonych na boisku) przedstawia się następująco: