Przed MKS-em Lędziny kolejne spotkanie w walce o ligowe punkty, których tak nam brakuje. W jutrzejszym (11.11.) meczu z Polonią Bytom wszystko zdaje się przemawiać za gospodarzami: historia, tradycja, potencjał kadrowy, czy aktualna pozycja w tabeli i dorobek punktowy. Wierzymy jednak, że MKS zagra w sposób zdyscyplinowany i skuteczny, a z trudnego wyjazdu nasza drużyna przywiezie jakąkolwiek zdobycz.

Długa historia wiąże się z tym jak zespół Polonii Bytom (zwanej wcześniej Bytomskim Sportem), po tym jak w ubiegłym sezonie zajął ostatnie miejsce w rozgrywkach II ligi, a następnie latem tego roku po licznych zawirowaniach prawno-organizacyjnych na zasadzie kompromisu ze ŚlZPN został dookoptowany do grupy II.

W spotkaniu z GKS Radziechowy-Wieprz najbliższy rywal MKS-u zagrał w składzie: Suchański – Czernysz (Pośpiech 57), Czypionka (Wojtkowiak 63), Mróz, Markowski, Skrzypiński, Radkiewicz, Ignacek, Tylec, Lachowski, Kowalczyk.

Zespół Jacka Trzeciaka zajmuje aktualnie 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów (bramki 20-13), za 7 zwycięstw, 1 remis i przy 4 porażkach. Choć gospodarze jutrzejszego spotkania nie ustrzegli się wpadek (m.in. 1:3 z LKS Goczałkowice, czy ostatnie 1:4 z GKS Radziechowy-Wieprz), to wciąż postrzegani są jako jeden z głównych kandydatów do awansu.

Spotkanie poprowadzą: Lech Malinowski (jako główny), Mateusz Malinowski, Sergiusz Dana (wszyscy Częstochowa).

Pauzy kartkowe: brak w obu zespołach.

Przypominamy o transmisji ze spotkania jaką przeprowadzi portal www.slaskie.tv

W sobotni poranek swoje ostatnie tej wiosny ligowe spotkanie rozegrają młodziki, rywalizując na wyjeździe z Czułowianką Tychy. Z kolei, rezerwy MKS-u w tyskiej b klasy podejmą w Tychach rezerwy ZET-ki. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13.30.