Dzisiaj o godz. 11:00 swój drugi mecz rundy wiosennej rozgrywały rezerwy. MKS II Lędziny grał na wyjeździe i niestety uległ II zespołowi Goczałkowic 2:4 (1:3).

Dzisiejszy mecz od początku nie układał się dobrze dla Lędzin, szybko stracone bramki zaważyły o dalszym losie spotkania. A przeciwnicy stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. MKS mógł skończyć mecz z jeszcze większym dorobkiem straconych bramek, ale na szczęście tak się nie stało. Zespół zaczął lepiej grać dopiero po stracie i było to widać dość wyraźnie. MKS co jakiś czas stwarzał sobie groźne sytuacje, ale zazwyczaj kończyły się one słabym wykończeniem. Jeszcze przed przerwą MKS’owi udało się zdobyć gola z rzutu karnego, za interwencję ręką przez obrońcę rywali we własnym polu karnym. W drugiej połowie MKS napierał i próbował stwarzać sobie sytuacje, po pierwszej groźnej sytuacji w drugiej połowie Lędziny zdobyły bramkę, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu rywali. Dalsze ataki nie przynosiły efektu, a rywal napierał coraz częściej grając skuteczne piłki między i za plecy obrońców, tak też zdobywając 4 bramkę. Lędziny jeszcze w końcówce meczu zdobyły gola. Po rzucie wolnym wrzuconym przez Janika i walce Sieradzkiego, bramkarz rywali wypluwa piłkę, a dobrze ustawiony Szprengiel w polu ładuję ją do pustej bramki. Zespół zagrał słabo, a rywal zagrał dobre spotkanie i wykorzystał słabszy okres MKS’u. Na plus można ocenić występ bramkarza w Lędzińskiej bramce, co prawda 4 stracone bramki nie obrazują dobrze tego występu, ale miał okazję popisać się paroma bardzo dobrymi i ratującymi MKS interwencjami.

MKS II Lędziny 2:4 (1:3) LKS II Goczałkowice Zdrój

Gole dla MKS’u: P. Majer 45+1, Szprengiel 90.

Skład rezerw: Tomecki – Łyżwiński (Giza 35), P. Majer, Ziółkowski, Czudaj, Sieradzki, Nowrocki (Klimza 75), Janik, Karkoszka (Gawlik 80), Szprengiel, Urbańczyk.

żółte kartki: Sieradzki, Urbańczyk

Następny mecz rezerwy rozegrają na własnym boisku z zespołem Leśnika Kobiór o godz. 16:00 w poniedziałek (tj. 17 kwietnia). Zapraszamy na mecz i zachęcamy do kibicowania !