MKS Lędziny w świetnym stylu, zwyciężając 3:0 (1:0), wyeliminował dziś w 1/2 finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy Polonię Łaziska Górne, awansując do finału w którym – analogicznie jak przed rokiem – zmierzy się z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

Tak padały bramki:

1:0 – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Śliwy na 7 m najwyżej wyskoczył Uniejewski, a mocne uderzenie głową po rękach Topora wpadło do siatki (16 min.),

2:0 – asystent i strzelec ten sam, tym razem piłka dotarła do strzelca bramki wprost z narożnika boiska (57min.),

3:0 – świeżo wprowadzony Smyla zatrzymał na 16 m faulem zawodnika MKS, a rzut wolny wykonywał Śliwa. Soczysty strzał, a piłka wpadła w samo okienko! (71 min.)

MKS: Kwiatkowski – Majnusz (Bednarek 46), Mateja, M.Roszak, Masternak, Uniejewski (Majer 80), Kut (Adamus 73), Czupryna, Śliwa, Holewa, Ingram (Duda 46).

Polonia: Topór – Gersok, Skorupa, Strzoda, Łęszczak (Otrzonsek 70), Widuch (Smyla), Just (Fabisiak 46), Moroń, Frąckowiak, Wolny (Gielza 46), Mazurek.

Reasumując, to był świetny mecz MKS. Bezbłędny w zasadzie w defensywie, skuteczny w ataku – zwłaszcza w stałych fragmentach gry. Cieszy powrót do gry Ingrama po kontuzji (okraszony dobrym występem i strzałem w poprzeczkę po akcji Kuta z 40 min.), a także fakt iż zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Przed meczem w Czańcu z obozu MKS płyną pozytywne wiadomości!

Żółte kartki: Skorupa, Smyla – Czupryna

Sędziowali: Konieczny, Kuźniarz, Dziopak.

Finał odbędzie się w środę 5 kwietnia, na stadionie w Lędzinach! Początek od godziny 17.00. Zapraszamy już dziś!

Zdjęcia: Dorota Dusik.

Dziękujemy za wyrażenie zgody na ich wykorzystanie:)