W dzisiejsze południe swój sparing przed rozpoczęciem ligi zagrali Juniorzy Starsi MKS’u wygrywając z Juve Jaroszowice 4:2 (4:1).

Pewne zwycięstwo choć wynik nie oddaje obrazu całego meczu, Juniorzy nie wykorzystywali wszystkich swoich szans, a momentami gra była nieciekawa i nie składna, pierwsza połowa jest jak najbardziej na plus dla zespołu juniorów, natomiast w drugiej nie wykorzystali żadnej z szans i stracili jedną bramkę. Bramki w meczu zdobywali Adamus (2) Szweda, jeden gol był bramką samobójczą.

Przebieg meczu:

Pierwsza połowa była pełna świetnych akcji i cieszyć mogło poszanowanie piłki wśród Juniorów. Druga nie zachwycała, ale akcji nie brakowało. Początek meczu okazał się bardzo dobry, bo to Lędziny zdobyły pierwszą bramkę otwierającą spotkanie. Bramka padła po wrzutce Gizy z rzutu rożnego, nie szczęśliwie do własnej bramki trafił obrońca rywali. Druga bramka to już autorstwo składnej akcji, asystował Adamus, oddającemu skuteczny strzał na bramkę Szwedzie. Trzecia bramka padła po pięknym rajdzie Adamusa z lewego skrzydła. Ostatnią bramkę zdobył również Adamus po skutecznym wykonaniu rzutu karnego, podyktowanym za faul na rozpędzonym Gizie w polu karnym. W składzie okazję do pokazania się miały również nowe twarze wśród szeregów młodzieżowej drużyny Lędzin.

Skład Juniorów: Apajewski(Urbańczyk 45′) – Białoń, Loska, Łyżwiński(Klimza 45′), Figiel, Giza, Szweda, Nowrocki, Szumilas(Marszałek 45′), Hudy, Adamus.

Swój mecz na własnym boisku rozegrali dzisiaj również Trampkarze, ulegając drużynie Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej aż 5:1(0:0). Jedyną bramkę dla Lędzin zdobył Karol Gaweł.

Przebieg Meczu:

Różnice między organizacją gry obu drużyn były na tyle znaczące, że trampkarze niestety przegrali, ale nikt nie odmówi im walki i sytuacji stwarzanych w meczu, które niestety nie były wykorzystywane. Bramkę po błędzie przeciwnika i akcji z środka boiska zakończonej strzałem z 16 metra zdobył Karol Gaweł.

Skład Trampkarzy: Dawid Apajewski – Szymon Siwek, Gaweł Karol, Łukasz Buchała , Łukasz Musioł, Łukasz Mrozik, Patryk Czudaj, Darek Niemiec Kamil Krzyszkowski, Beniamin Drążek, Wojtek Śmigowski.