Prezentujemy trenerskie relacje z weekendowych zawodów młodzików i orlików. Próby generalne przed rozgrywkami, jakie rozpoczynają się w przyszły weekend wypadły ze wszech miar pomyślnie. Więcej informacji o występach młodzieży przedstawimy w tygodniu (terminarze rozgrywek nabierają kształtów i terminów dopiero).

Relacja z turnieju orlików:

„Korzystając z zaproszenia Fortuny Wyry w niedzielny (29.08.) poranek drużyna rocznika 2010 melduje się na turnieju rozgrywanym w formule 6+1 dla 8 drużyn. Trafiamy do grupy B z gospodarzami, KS Kamionka Mikołów oraz APN SMS Tychy. W pierwszy mecz wchodzimy wysokim pressingiem i rozpoczynamy turniej od pewnego zwycięstwa 3:0 z Tychami po 2 bramkach Olka oraz jednej Karola. Drugie spotkanie w grupie po ciężkiej walce kończy się bezbramkowym remisem, a punkty urywa nam Fortuna Wyry. Ostatni mecz w grupie to popis umiejętności naszych zawodników zakończony wysokim zwycięstwem 5:0 po 2 bramkach Filipa oraz pojedynczych trafieniach Norberta, Karola oraz Olka. To zwycięstwo pozwoliło nam na awans do finału, gdzie zmierzyliśmy się z zwycięzcą drugiej grupy, czyli GTS BOJSZOWY. Dopiero w tym meczu przeciwnik był w stanie pokonać naszą żelazną obronę, która zasługuje na słowa pochwały, jednakże to nasi zawodnicy częściej umieszczali piłkę w siatce i po dwóch bramkach Karola, jednej Filipa, Miłosza oraz Filipa, kończymy turniej na 1 miejscu wygrywając finał 5:2.”

Gratulacje!

W drużynie zagrali: Józek Broda, Igor Włodarczyk, Tomek Kubica, Michał Kowalczyk, Ryszard Odelga, Michał Firlej, Aleksander Pisarzowski, Filip Szprengiel, Norbert Wyderka, Mateusz Karkoszka, Karol Głąb, Milosz Nowicki.

Trener: Paweł Majer

 

W sobotnie (28.08.) popołudnie grupa Orlików Młodszych ze wsparciem kilku zawodników mogących grać również w Żakach, wybrała się na mecz sparingowy do Bierunia Nowego na zaproszenie miejscowego Piasta.

Obaj trenerzy przed spotkaniem umówili się na mecz 3×30 minut, co z pewnością pomogło dokonać szerokiego przeglądu drużyn przed zbliżającym się sezonem. Nasza drużyna jest po wakacyjnym naborze, także zawodnicy mieli okazję zagrać ze sobą po raz pierwszy w meczu. Obaj trenerzy zagrali rocznikami 2015-2012. Nasza drużyna okazała się lepsza od drużyny z Bierunia wygrywając 19-0, raz po raz zagrażając bramce zawodników Piasta. Z kilkoma ofensywnymi wypadami rywali radził sobie nasz bramkarz – Przemek Apajewski, który przez całe spotkanie umiejętnie rozgrywał piłkę od własnej bramki. Oczywiście wynik nie był w tym przypadku najważniejszy, ale cieszy forma strzelecka naszych zawodników na tydzień przed rozpoczęciem sezonu.

MKS wystąpił w składzie: Przemek, Patryk, Miłosz, Jasiu, Wojtek, Marcel, Dawid, Wiktor, Szymon, Leon oraz Remek.

Trener: Marcin Bratek.